اصطلاحات و لغات زبان انگلیسی Play jokes

اصطلاحات و لغات زبان انگلیسی Play jokes

اصطلاحات و لغات زبان انگلیسی Play jokes

سلامی دوباره به همه‌ی زبان آموزان و همراهان موسسه زبان فرساد. امروز هم با یکی دیگر از مقالات مرتبط با اصطلاحات انگلیسی در خدمت شما هستیم. در این مقاله به بررسی اصطلاحات و لغات زبان انگلیسی Play jokes می‌پردازیم. در مقالات قبلی به نام‌های اصطلاحات و لغات زبان انگلیسی character و character 2، اهمیت اصطلاحات و چند مثال از این اصطلاحات و لغات را برای شما گفتیم.

 چگونه از اصطلاحات ولغات زبان انگلیسی Play jokes استفاده کنیم؟

مطمئنا در بین دوستان خود افراد شوخ طبع و باجنبه و همینطور اشخاص بی‌جنبه دارید. در خیلی از مواقع شاید با یک فرد شوخی کردید یا سر به سرش گذاشتین اما او از این کار شما ناراحت شده است. یا اینکه فردی دیگر با شما شوخی کرده ولی شما به شدت عصبانی شده‌اید ( برای یادگیری اصطلاحاتی مربوط به ابراز هیجان اینجا کلیک کنید). خب حالا سوال اینجاست که چگونه به یک فرد بفهمانیم که جنبه‌ی این شوخی رو نداریم یا از یک فرد بپرسیم که ایا جنبه دارد یا خیر؟

برای این کار شما می‌توانید از اصطلاحاتی برای پرسیدن این سوالات استفاده کنید تا به نحوی شوخی کنید که افراد ناراحت نشوند. قبل از اینکه این اصطلاحات را بیان کنیم با هم یک ویدیو‌ی آموزشی را تماشا می‌کنیم.

خب حالا که ویدیو را تماشا کردیم به بررسی اصطلاحات و مثال‌ها در مورد شوخی می‌رسیم. مطمئن شوید که با دیدن ویدیو و خوتندن مثال‌های ذیل به خوبی این اصطلاحات مفید را یاد خواهید گرفت.

اصطلاحات و مثال‌ها

1- اول به این مثال توجه کنید: Mick always plays a joke /trick on me. ” مایک همیشه سر به سرم میزاره.” خب با این مثال متوجه می‌شویم که اولین اصطلاح  play a joke / trick on است. به معنی سربه سر کسی گذاشتن یا با کسی شوخی کردن. توجه داشته باشید که حرف اضافه‌ی این اصطلاح on است.

2- ممکنه از دست شوخی ‌های دوستت عصبانی بشی و بخوای بگی که ” من تحمل شوخی‌هاشو ندارم یا جنبشو ندارم “. در این مواقع از اصطلاح take a joke استفاده می‌کنیم. برای مثال .I can’t take his jokes or I don’t take his jokes که معنی تحمل نکردن یا جنبه نداشتن شوخی رو می‌دهد. همینطور از این اصطلاح می‌تونید برای جمالات مثبت نیز استفاده کنید. مثلا وقتی جنبه یک جوک و شوخی را دارید و به بقیه بگویید که می‌توانند سر به سر گذاشتن‌ها و جوک‌های یک شخص را تحمل کنند از این جمله استفاده کنید: .You can take his jokes ” می‌تونید جوک هاشو تحمل کنید.”

حرف آخر

خیلی از افراد بدون دانستن شخصیت یک فرد یا میزان جنبه او هر نوع شوخی را می‌کنند. این کار باعث ناراحتی و رنجیده خاطر شدن فرد شده و همینطور شما از کار خود پشیمان می‌شوید. با یادگیری اصطلاحات ولغات زبان انگلیسی Play jokes  شما می‌توانید جنبه هر فرد را بدانید و شوخی های مناسب را استفاده کنید. همینطور با این اصطلاحات از شوخی‌های بیجای افراد جلوگیری کنید. با یادگیری این اصطلاحات زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و به خوبی با دیگر افراد جامعه معاشرت کنید. در مقالات دیگر با اصطلاحات جدید تر در خدمت شما خواهیم بود.

مقالات مفید دیگر

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *