برای تقویت مهارت شنیداری انگلیسی چه کنیم؟

برای تقویت مهارت شنیداری انگلیسی چه کنیم؟

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد. یک سوال مهم برای تقویت مهارت شنیداری انگلیسی چه کنیم؟ با ما همراه باشید تا این مطلب را بررسی کنیم.

برای شما هم اتفاق افتاده است که یک مطلب را بشنوید، ولی متوجه نشوید؟ اینکه مطلب را متوجه نشدید چند دلیل می تواند داشته باشد: گوینده خیلی سریع صحبت میکند، از اصطلاحات سخت و پیچیده استفاده میکند، با لهجه صحبت میکند و یا اینکه کلمات برای شما خیلی نا آشنا هستند و معنای آنها را نمیدانید و …

ما در این مطلب میخواهیم بگوییم که چگونه مهارت شنیداری خود را تقویت کنیم؟ منظورمان از تقویت این است که بتوانیم یک مطلب را هرچند سریع گفته شود متوجه شویم، اصطلاحات را درست بشنویم هرچند مفهوم آنها را متوجه نشویم و …

تقویت مهارت شنیداریتکنیک هایی برای تقویت مهارت شنیداری

الف: خودتان را در محیطی کاملا انگلیسی قرار دهید

سعی کنید در یک محیط کاملاً انگلیسی زبان زندگی و کار کنید. سعی کنید در هر کاری که دارید به نحوی خود را با منابع انگلیسی مرتبط و مأنوس نمایید. در درس خواندن، تفریح و … از روش‌های مختلفی استفاده کنید که نیازمند مشاهده فیلمهای آموزشی، مستندهای تلویزیونی و … باشد. تا میتوانید اخبار حول پیشه و کسب و کار خود را از طریق سایت ها و منابع انگلیسی پیگیری کنید.

ب: با افراد انگلیسی زبان تعامل کنید.

به ورزش، تفریح یا فعالیتهای مشابه با افراد انگلیسی زبان بپردازید. توصیه ما به شما این است که از آشنایان و دوستانی که قبلاً در کشوری انگلیسی زبان زندگی کرده اند و یا حداقل دوستانی که از دانش خوبی از زبان انگلیسی برخوردارند کمک بخواهید.

از این افراد بخواهید اصطلاحات پیچیده، عبارات و … را برای شما به درستی تلفظ کنند. سعی کنید بیشتر شنونده باشید تا یاد بگیرید.

برای این کار میتوانید از برترین و مسلط‌ترین مربیان انگلیسی زبان بهره ببرید و با آنها کلاس یا جلسه خصوصی مکالمه داشته باشید.

ج: استفاده از زیرنویسی انگلیسی را به تدریج حذف کنید

اگر به سراغ فیلم ها و مستندهای انگلیسی زبان رفته اید و هنوز شنونده خوبی نیستید، میتوانید از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید. ولی خود را به این کار عادت ندهید. به مرور زمان سعی کنید زیرنویس ها را حذف کنید و بر اصل صوت تمرکز کنید.

یادتان باشد که شما زبان آموز هستید. هر کاری که انجام میدهید باید جنبه آموزشی داشته باشد. موضوعات و کارهای مورد علاقه خودتان را پیدا کنید و به سراغ منابع صوتی انگلیسی آن بروید. گوشتان را عادت دهید که به راحتی انگلیسی بشنود.

تقویت مهارت شنیدارید: در هنگام شنیدن تمرکز کنید

ممکن است در محیطی قرار بگیرید که همه انگلیسی صحبت کنند، رادیو برای شما به زبان انگلیسی اخبار را بگوید، فیلم انگلیسی هم در حال پخش باشد و … .

در این صورت فقط صوت ها به گوش شما میرسد ولی شاید هیچ کدام را به درستی گوش نکنید. اگر میخواهید مهارت انگلیسی را تقویت کنید باید بتوانید در همچین محیطی بر روی یک مورد تمرکز کنید و مطالب آن را پیگیری کنید.

به عنوان مثال اگر در حال انجام کار هستید و از تصویر نمیتوانید استفاده کنید، سعی کنید بر روی صوت رادیو تمرکز کنید.

برای اینکه این مطلب را بهتر متوجه شوید میتوانید مقاله «تفاوت شنیدن با گوش دادن» را ببینید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی صحبت کردیم. و چند تکنیک کاربردی برای تقویت مهارت شنیداری شرح دادیم.

مقالات مرتبط:
  1. معرفی مراسم هالووین
  2. نحوه شروع یک زبان جدید
  3. در آرایشگاه
  4. تولیمو چیست ؟

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *