چگونه به سرعت متن های انگلیسیHow to read English texts reading

چگونه به سرعت متن های انگلیسی را بخوانیم ؟

چگونه به سرعت متن های انگلیسی را بخوانیم ؟

نگران نباشید، این فقط سوال شما نیست، میلیون ها نفر در سراسر دنیا به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند و جزء مهم ترین بخش های آن، خواندن متون مختلف است!

شما حتی اگر نخواهید که با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید، حداقل باید اسامی خیابان ها یا منوی یک رستوران را در یک کشور دیگر بخوانید.

خواندن، نوشتن ، شنیدن و گفتن چهار مهارت اصلی هر زبانی به حساب می آیند. سختی و آسانی یادگیری آنها کاملا سلیقه ای بوده و به مهارت شما بستگی دارد، اما به نظر من خواندن جزء راحت ترین مهارت ها محسوب میشه! پس نگران نباشید.

و اکنون میخواهیم به سوال چگونه به سرعت متن های انگلیسی را بخوانیم ؟ پاسخ دهیم

متون انگلیسی به دسته های مختلف تقسیم میشه اما ما در اینجا برای راحتی شما آنها را به دو دسته کلی تقسیم میکنیم :

1) متن های تک جمله ای یا تک کلمه ای که بیشتر کاربردی هستند، مثل خواندن منو رستوران یا تابلو های راهنما

2) هرگونه متنی که بیش از یک جمله باشد

چگونه به سرعت متن های انگلیسی

یادگیری خواندن جملات کوتاه و کلمات کلیدی

یادگیری این جملات بیشتر به میزان تکرار و کاربرد آن در زندگی روزمره شما و همچنین حافظه کوتاه مدتان بستگی دارد.

برای شروع یادگیری میتوانید کتاب های با عناوین انگلیسی در سفر، کلمات پر کاربرد انگلیسی و عناوینی مشابه را خریداری کنید و آن را صفحه به صفحه مطالعه کنید. همچنین میتوانید آن را همراه داشته و در موقعیت های مختلف از آن استفاده کنید!

ممکن است شما برای عقد یک قرارداد کاری و یا تجاری سفر کرده اید و باید بند بند آن قرار دارد را بخوانید. حالا چه کار باید بکنید؟
خیلی سادست ، شما میتوانید با توجه به زمینه قرارداد، مثلا تجاری، عمرانی، مهندسی و … کتاب های انگلیسی با اهداف ویژه را تهیه کرده و مطالعه کنید و حتی با خود همراه ببرید.

اگر زمان یادگیری شما محدود است، بهتر است محدودیت زمانی خود در اولویت قرار داده و در حداقل زمان بیشترین کلمه را یاد بگیرید. پس بهتر است یک لیست از موقعیت های مختلفی که ممکن است در آن قرار بگیرید، اعم از رستوران، فرودگاه، خیابان، یک شرکت خاص، یک دوره خاص و …، تهیه کنید و کتاب های آموزشی همان حوزه های خاص را تهیه و مطالعه کنید.
همچنین دوره های حضوری و یا مجازی وجود دارد که در آن با ذکر نوع نیاز و محدودیت زمانی خود، میتوانید در کوتاه ترین زمان،  بهترین نتیجه را بگیرید.

یادگیری خواندن متون طولانی انگلیسی

برای اینکه بتونید متون مختلف انگلیسی را به راحتی بخونید روش های مختلفی وجود داره. اما مهم ترین آنها تمرین و تکرار است. اگر مایل به بالا بردن سطح درک خود از متون هستید، اوقات فراغت خود را به مطالعه بگذرانید.

لازم نیست همه کلمات را بلد باشید! حتی خود انگلیسی زبان ها هم بعضی از کلمات را بلد نیستند! شما باید یاد بگیرید که کلیت متن را برداشت کرده و کلمات مجهول را حدس بزنید. بعضی کتاب های آموزشی که روی کلماتی بخصوص یا ساختار های خاصی از زبان انگلیسی ، تمرکز میکنند، برای بالا بردن سطح دانش فنی شما مناسب هستند. از کتاب قصه تا کتاب آشپزی! لازم نیست موضوع خاصی باشد، باید دامنه افکار شما وسیع شده و در زمینه های مختلف اطلاعات داشته باشید.

چگونه به سرعت متن های انگلیسی

حتما قبل از اینکه یک متن را بخوانید راجع به آن فکر کنید، مثلا وقتی کتابی با عنوان ” برکه تنهایی” را میخواهید شروع کنید، کمی در ذهن خود موضوع آن را پیش بینی کرده و به کلماتی که ممکن است برخورد کنید، فکر کنید. کتاب را باز کنید، چند صفه ای را ورق بزنید و فقط چشم خود را روی کلمات بچرخانید. با این کار میتوانید به راحتی کلیت متن را درک کرده و ذهن خود را برای پذیرش کلمات جدید آماده کنید!

یک دفترچه برای خود درست کنید و تک تک کلماتی که برای شما نا آشنا بودند را در آن بنویسید، نوشتن باعث ثبات در مغز میشود، گاهی سعی کنید از کلماتی که یاد گرفتید استفاده کنید، حتی در ذهن خود این مرور را میتوانید انجام دهید. در تمامی این مراحل به یاد داشته باشید که هیچ کس در دنیا نیست که همه چیز را بداند! نا امید نشوید، هر کتاب جدید دریایی از اطلاعات را به شما اضافه میکنید، پس از کتاب خواندن با تمام وجود لذت ببرید!

خلاصه مقاله:

در این مقاله آموختیم که چگونه سرعت خود را در خواندن متن های انگلیسی افزایش دهیم و به نکات بسیار مفیدی برای افزایش مهارت ریدینگ پرداختیم.

مقالات مرتبط:
  1. چگونه از فرهنگ لغت استفاده کنیم
  2. اشتباه رایج گرامر انگلیسی
  3. چطور مکالمه زبان انگلیسی خود را برنامه ریزی کنیم؟
  4. داستان سوپر من

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *