آب و هوا در زبان انگلیسی

آب و هوا در زبان انگلیسی پارت ۲

آب و هوا در زبان انگلیسی پارت ۲

توی پارت ۱‍ ویدیوی آب و هوا ، یه سری عبارت‌های رو به زبان انگلیسی با هم مرور کردیم. اینکه چطور میتونیم از آب و هوا بعنوان بهانه خوبی برای شروع مکالمه استفاده کنیم و یخ مکالمه رو در هر زبانی که باشه چه زبان فارسی و چه زبان انگلیسی بشکنیم. میتونین به مقاله و ویدیو اون مراجعه کنین.

ادامه داستان «اولی و دومی»

اما قبل از اینکه بیشتر در مورد این ویدیو و مطالب دیگه‌ای درباره آب و هوا در زبان انگلیسی صحبت کنیم، می‌خوایم ادامه مکالمه‌ای رو بگیم که در پارت ۱ آب و هوا گفتیم. اگر مقاله و ویدیو پارت ۱ رو هنوز ندیدین همینجا وایستین و برین اون مقاله رو بخونین. اما داستان ما به این جمله مکالمه بین «اولی و دومی» رسید:

…. (ادامه پارت ۱)

دومی باز جوابی نمیده.

اولی ناراحت میشه و با خودش فکر می‌کنه باید چکار کنه تا بتونه با دومی مکالمه داشته باشه!!! همین طور که در حال فکر کردن بوده متوجه یک موضوع مهم میشه. از خودش می‌پرسه اگر من جای دومی بودم که یکی ازم از همین ابتدا اسممو می‌پرسید، آیا جوابشو میدادم؟؟؟

این دقیقا همون نقطه تفاوت یه مکالمه به زبان انگلیسی با یه مکالمه به زبان فارسی است!

ما فارسی‌زبانان وقتی هم دیگر رو برای اولین بار مثلا در محیط دانشگاه یا سر کار می‌بینیم و می‌خوایم با مخاطبمون مکالمه‌ای رو شروع کنیم اولین سوالمون چیه؟

«اسم شما چیه؟»

البته شاید آنچنان برای ما غیر عادی بنظر نیاد. چون این بخشی از فرهنگ ما است. فرهنگی که با اون بزرگ شدیم.

شروع یک مکالمه به زبان انگلیسی

در حالیکه برای شروع یک مکالمه به زبان انگلیسی ، پرسیدن اسم طرف مقابل قبل از اینکه خودمونو معرفی کرده باشیم، کار بسیار غیرعادی و غیر مرسومی است. حتی بهتره قبل از معرفی خودمون، اول در مورد موضوعات عمومی مثل آب و هوا حرف بزنیم. بعد خودمونو معرفی کنیم و از طرف مقابل انتظار داشته باشیم خودشو معرفی کنه.

 

در این ویدیو …

توی پارت ۲ ویدیوی آب و هوا در مورد شرایط غیر معمول صحبت کردیم. آب و هوای طوفانی stormy weather. انواع طوفان storm رو به زبان انگلیسی گفتیم. وقتی که اونقدر باد میاد و شدیده که دیگه یه باد عادی نیست بلکه طوفان باده wind storm. باد هم انواعی داره مثلا ممکنه یک نسیم باشه breezy و یا بادی windy. البته تا بادی نباشته ابری نیست. باده که ابر‌ها رو با خودش میاره It brings clouds with it. بعد آسمون تیره میشه The sky gets dark و در نهایت بارون rain، برف snow و یا تگرگ hail میاد. توی این ویدوی درباره انواع بارون هم گفتیم و یک اصطلاح idiom در مورد بارون شدید It’s raining cats and dogs. البته بارون میتونه سبک light، سنگین heavy، سیل‌آسا torrential یا نم نم drizzling باشه.

آنچه در این ویدیو گفتیم:

۱- انواع طوفان در زبان انگلیسی

۲- انوع بارون و شرایط اب و هوا

مطالب مرتبط:

۱- یادگیری زبان انگلیسی از طریق داستان

۲- چالش ها و مشکلات یادگیری زبان انگلیسی

۳- ۱۵ نکته درباره مکالمه زبان انگلیسی English Speaking

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *