راه های تقویت speaking

راه های تقویت speaking

راه های تقویت Speaking

راه های تقویت Speaking و نکاتی که می تواند برای بهبود صحبت کردن شما مفید باشد:

1- اول از همه به خاطر داشته باشید که خوب صحبت کردن به زبان انگلیسی نیاز به زمان و تمرین کافی دارد. توقع نداشته باشید ظرف مدت کوتاهی همانند شخصی که زبان مادری اش انگلیسی است، صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که شهر روم یک روزه ساخته نشد.

2- همانند بچه‌ای که پس از مدت زیادی شنیدن، شروع به صحبت کردن می‌کند شما نیزباید صبور و امیدوار باشید که بالاخره یک روز می توانید به روانی به زبان انگلیسی صحبت نمایید.راه های تقویت speaking

3- توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی شما تا حدی تحت تاثیر شخصیت شما است. مثلاً شاید شما شخصی پرحرف و اجتماعی باشید یا اینکه ساکت و خود دار عمل کنید. با وجود این در نظر داشته باشید که صحبت کردن زبان دوم همانند یادگیری زبان  مادری “کاملاً طبیعی” نیست.

لازم است تعامل زیادی با دیگران داشته باشید (این تعامل باید از طریق زبان انگلیسی یا هر زبانی باشد که در حال فراگیری آن هستید.) همواره به خاطر بسپارید که با سعی و تلاش به موفقیت خواهید رسید.

شریک زبانی پیدا کنیم

4- یافتن یک شریک زبانی روشی ایده آل برای تمرین صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌باشد به ویژه وقتی که شریک شما همکلاس ویا هم سن و سال شما هم باشد چرا که اشتراکات بیشتری بین شما وجود دارد.

5- به کمک اینترنت شما می توانید به فراتر از مرزهای ملی بروید و با افراد بومی که به زبان انگلیسی آنسوی کشورتان دوست شوید. می توانید در سایت های مربوط به آموزش زبان انگلیسی عضو شوید و دوستان اینترنتی پیدا کنید و با آنها صحبت کنید.

طبیعتاً بین شما و آنها تفاوت‌های فرهنگی وجود دارد و این باعث جذاب تر شدن مکالمات شما می‌شود.

6- اگر شما فردی درون گرا یا خود دار هستید و به سختی با دیگران ارتباط برقرار می کنید، می توانید با خودتان به زبان انگلیسی حرف بزنید. این عمل هنگامی که اعتماد به نفس کافی نداشته یا مبتدی هستید نیز به شما کمک شایانی می‌کند.

7- به خاطر داشته باشید که حتی یک سفر طولانی نیز با برداشتن اولین قدم آغاز می شود و اولین قدم احتمالاً مشکل‌ترین قدم است. اما پس از آن به مرور قدم های بعدی آسان تر شده و پیشرفت شما سریع تر می‌شود.

برخورد با اشتباهات

8- اگر در شروع کار موفق نبودید و یا دیگران به خاطر اشتباهتان به شما خندیدند، نگران نشوید! صحبت کردن زبان دوم بدون اشتباه و خطا تقریبا غیر ممکن است. هر چه وسواس بیشتری برای دقیق و بدون غلط صحبت کردن زبان به خرج دهید، پیشرفت خود را کندتر می کنید. مجدداً به خاطر داشته باشید که شما همانند کودکی هستید که زبان مادری اش را همراه با اشتباه صحبت می کند.راه های تقویت speaking

9- برای بررسی مهارت صحبت کردن خود، می توانید صدایتان را ضبط و در زمانی دیگر به آن گوش داده و به نقاط ضعف و قوتتان توجه کنید. اگر از تلفظ کلمه ای به زبان انگلیسی مطمئن نیستید، بهترین راه رجوع به یک دیکشنری استاندارد می باشد.

10- هنگام صحبت کردن با دیگران گاهی اتفاق می افتد که کلمه یا عبارت خاصی را فراموش می کنید و یا حتی آن را نمی دانید. در چنین حالتی، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و سعی کنید از کلمات و عبارات دیگری برای انتقال منظور خود استفاده کنید.

11- با افزایش دامنه ی لغت  خود، می توانید به سهولت منظورتان را از طریق صحبت کردن و یا نوشتن منتقل کنید. به عنوان یک زبان آموز بهتر است که یاد گیری لغت را یکی از عادات روزمره خود کنید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد راه های تقویت speaking صحبت کردیم و 11 نکته کاربردی و مهم را بررسی کردیم.

مقالات مرتبط:

  1. شش راه برای تمرین مکالمه
  2. مهارت گفتاری Speaking
  3. آزمون IELTS
  4. مهارت شنیداری زبان چیست؟

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *