چگونه در هنگام مکالمه به گرامر Grammar during conversation

چگونه در هنگام مکالمه به گرامر توجه بیشتری داشته باشیم؟

چگونه در هنگام مکالمه به گرامر توجه بیشتری داشته باشیم؟

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان فرساد. امروز قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه در هنگام مکالمه به گرامر توجه بیشتری داشته باشیم. با ما همراه باشید.

ممکن است شما هم با افرادی مواجه شده باشید که ذهنشان یک گنجینه واقعی از کلمات و لغات انگلیسی است و قواعد گرامری را هم حفظ هستند، اما نمی‏‌توانند مکالمه خوبی ارائه دهند. علت چیست؟

این افراد بیشتر از آنکه بر مکالمه تمرکز کنند برای حفظ کلمات و قواعد گرامری وقت گذاشته‌اند. این یک مانع بزرگ بر سر راه کسانی است که می‌خواهند مکالمه خوبی داشته باشند.چگونه در هنگام مکالمه به گرامر
نکته اصلی این است که شما زمانی یک مکالمه خوب ارائه خواهید داد که قواعد گرامری را هم رعایت کنید. اما چگونه میتوانید قواعد گرامری را رعایت کنید بدون آنکه بر شناخت قواعد تمرکز داشته باشید؟

این نکته را تذکر می‏دهم که مخاطب اصلی ما در این نوشته افرادی هستند که دانش عمومی زبان را آموخته‌‏اند، نه افرادی که کاملا مبتدی هستند.

نکته اول: برای داشتن یک مکالمه روان نیازی به خواندن گرامر ندارید.

دوستان عزیز، شما برای اینکه بتوانید یک مکالمه روان ارائه دهید نیاز ندارید وقت اختصاصی برای آموزش گرامر صرف کنید. اگر به دنبال ارائه یک مکالمه روان هستید، قواعد گرامری مانع پویایی شما خواهند بود.

شما باید به این فکر کنید که چگونه مانند یک انگلیسی زبان مطالب‌تان را به آسانی و با یک بیان شیوا به مخاطب انتقال دهید. اگر خودتان را درگیر گرامر کنید همیشه به این فکر خواهید کرد که آیا آنچه می‏‌گویم بر اساس قواعد گرامری است یا خیر؟! این مسئله روانی بیان را از شما می‌گیرد.

نکته دوم: متدهایی برای رعایت گرامر در هنگام مکالمه

الف: یادگرفتن عبارات

اولین توصیه ما به شما این است که به جای حفظ لغات و قواعد گرامر زبان ، سعی کنید عبارات را یاد بگیرید. با این کار شما عملاً هم لغات را یاد میگیرید و هم با شیوه به کاربردن آن در عبارات آشنا میشوید.
ممکن است شما 1000 لغت حفظ باشید، اما نتوانید یک جمله صحیح بگویید، اما اگر یک عبارت بدانید می‏توانید صدها جمله بر اساس همان عبارت بسازید.

ب: از شیوه برگردان فارسی به انگلیسی استفاده نکنید

اگر شما برای بیان مقصودتان اول معادل زبان فارسی آن را در نظر بگیرید و آن را به انگلیسی ترجمه کنید، هم در بیان کُند خواهید بود و هم رعایت گرامر شما را اذیت خواهد کرد. سعی کنید انگلیسی فکر کنید. مقصودتان را در میان عبارات انگلیسی پیدا کنید و در همان قالب بیان کنید.

چگونه در هنگام مکالمه به گرامرج: انگلیسی بخوانید، انگلیسی ببینید و انگلیسی بشنوید

هر کدام از ما برای اینکه به زبان فارسی مسلط شویم، آن را در طولانی مدت در کتاب‌ها مطالعه کردیم، در محیط های مختلف شنیدیم و حتی چشم‏‌هایمان را به آن عادت دادیم.

حال برای اینکه به زبان انگلیسی نیز مسلط شوید و آن را به خوبی بیان کنید باید کتاب های انگلیسی بخوانید، فیلم های انگلیسی ببنید، موسیقی‌های انگلیسی گوش دهید و توانایی خود را در محیط اطرافتان بازگو کنید. شما در اینچنین شرایطی نه تنها قواعد گرامری را خواهید آموخت، بلکه عملاً از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

اینکه شما در محیطی باشید که برای به دست آوردن وسایل مورد نیازتان مجبور باشید انگلیسی صحبت کنید، از یک طرف گنجینه لغاتتان را افزایش می‌دهد و از طرفی قواعد گرامری را به صورت کاربردی خواهید آموخت. پیشرفت در این زمینه نیازمند تمرین و استمرار است، بنابراین انتظار نداشته باشید در مدت کوتاهی به هدفتان برسید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که چگونه در هنگام مکالمه به گرامر توجه داشته باشم و از شیوه صحیح گرامر زبان انگلیسی استفاده کنیم.

مقالات مرتبط:
  1. چگونه یک رمان انگلیسی بخوانیم ؟
  2. رمان انگلیسی بلندی های بادگیر
  3. نحوه شروع یک زبان جدید
  4. قواعد حال استمراری در زبان انگلیسی

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *