چگونه مکالمه بین دو فرد انگلیسی

چگونه مکالمه بین دو فرد انگلیسی زبان را متوجه شویم؟

چگونه مکالمه بین دو فرد انگلیسی زبان را متوجه شویم؟

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد. امروز قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه مکالمه بین دو فرد انگلیسی زبان را متوجه شویم؟ با ما همراه باشید.

توجه به تلفظ بومی و گفتار متصلچگونه مکالمه بین دو فرد انگلیسی

یکی از جنبه های درک لیسینینگ انگلیسی زبانان، گفتار متصل است. این بخش برای بسیاری از زبان ‌آموزانی که در سطح متوسط هستند و دایره لغات خوبی دارند، می‌تواند یکی از نا امیدکننده‌ ترین بخش‌ها یادگیری زبان انگلیسی باشد.
لازم است بدانید افراد انگلیسی زبان معمولا  آن طوری که در مدرسه یادگرفته اید، صحبت نمی‌کنند. بنابراین، چیزی که در این بخش به دنبال آن هستیم این است که با اتصال کلمات به یکدیگر، آنها را با هم ادغام کنیم و به این ترتیب، تعداد کلمات را کاهش دهیم.

در نطر داشته باشید که اگر درک درستی از قوانین گفتار متصل پیدا کنید، راحت تر می‌توانید با نمونه‌های صوتی اصلی در دنیای واقعی ارتباط برقرار کنید و روی آنها کار کنید. برای تمرین بیشتر می‌توانید هنگام گوش دادن به فایل‌های صوتی اصلی، از روی متن یا زیرنویس، آنچه را که گفته می‌شود دنبال کنید.

واژگان، اصطلاحات، افعال گروهی و عبارات عامیانه را دقیق یاد بگیرید

سطح زبان شما مهم نیست، بیشتر اوقات از واژگانی استفاده می‌‌شود که شما متوجه نخواهید شد، حتی در سطوح بالا.
در اینجا دایره لغات، اولین و اساسی‌ ترین کلید برای فهمیدن یک مطلب است. اگر لغت کافی برای درک محتوای اصلی یک مکالمه را ندانید، به هیچ طریقی نمی‌توانید چالش ‌های تلفظ و گفتار انگلیسی زبانان را متوجه شوید.

تعداد زیادی فعل گروهی، عبارات عامیانه و محاوره وجود دارد که هر چند وقت یک بار وارد انگلیسی می شوند، به نظر می رسد این حجم از کلمات و اصطلاحات خیلی زیاد است، اما شما می‌توانید با تمرین مداوم دایره لغات خود را گسترش دهید تا در نهایت به درک خوبی از یک محتوای اصلی و بومی برسید.
برای تمرین بهتر می‌ توانید این بار که به فایل صوتی گوش می‌دهید، هر کلمه‌ای را که متوجه نمی‌ شوید، بنویسید. همان لحظه، به صورت آنلاین کلمه مورد نظر را سرچ کنید، برای خودتان مثال بزنید تا آن کلمه در ذهن شما جا بیفتد.

چگونه مکالمه بین دو فرد انگلیسیآشنایی با فرهنگ انگلیسی زبانان

آخرین و ظریف ‌ترین مرحله برای درک اسپیکینگ انگلیسی ‌زبانان، فرهنگ است. این مورد اهیمت بسیار زیادی دارد. زمانی که شما با فرهنگ هر زبانی به اندازه کافی آشنایی نداشته ‌باشید، هرگز نخواهید توانست به آن زبان مسلط شوید.

به همین دلیل لازم است تا با موضوعاتی مانند تاریخ، جغرافیا، الگوهای رفتاری، و از همه مهمتر شیوه شوخ طبعی در آن زبان آشنا شوید. البته ممکن است طنز در فرهنگ ‌های دیگر چندان برایتان جالب نباشد، زیرا طنز اغلب از یک فرهنگ به فرهنگ دیگر انگلیسی متفاوت است.

توجه کنید برای تمرین لازم نیست حتما یک فرد بومی را در کنار خود داشته‌ باشید، از جمله نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که یک، عنصر های فرهنگی را که باعث سو تفاهم می شوند بدانید، دو، بسیار کنجکاو باشید، از خودتان سوالات زیادی بپرسید و یادداشت کنید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در رابطه با اینکه چگونه مکالمه بین دو فرد انگلیسی زبان را متوجه شویم صحبت کردیم و نکاتی را شرح دادیم.

مقالات مرتبط:
  1. گرامر سببی 1
  2. چگونه یک رمان انگلیسی را بخوانیم ؟
  3. جام جهانی و کالوکیشن های مربوط به GOAL

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *