آمادگی برای آزمون MSRT

آمادگی برای آزمون MSRT

آمادگی برای آزمون MSRT

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد.امروز قصد داریم تا برای آمادگی برای آزمون MSRT مطالبی را بررسی کنیم.

در این نوشته می خواهیم در مورد آزمون  msrtبرای شما همراهان عزیز توضیحاتی ارائه دهیم. امیدوارم برای شما مفید باشد.

اول: کلیات آزمون msrt

مدرک قبولی در آزمون MSRT برای تمام دانشجویان مقطع دکتری که در دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم مشغول به تحصیل هستند مورد نیاز است. همچنین دانشجویان پسر مقطع لیسانس که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند به این مدرک نیاز دارند.

کلیه دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، این مدرک را برای مقطع دکتری معتبر می‌دانند.

ارزیابی این آزمون از 100 نمره است و برای قبولی در آن باید نمره ۵۰ را کسب کنید. سطح آزمون MSRT در حد آزمون تافل است و سؤالات آن شامل سه مبحث شنیداری، گرامر و درک مطلب می باشد.

دوم: مهمترین چالش در آزمون MSRT

آمادگی برای آزمون MSRT

به نظر می رسود مدیریت زمان یکی از مهمترین چالش های شرکت کنندگان در این آزمون است. هرچند این آزمون نمره منفی ندارد، ولی شما باید بتوانید 100 تست را در مورد 75 دقیقه پاسخ دهید. به همین دلیل است که حتما باید حواستان به زمان باشد.

معمولا هر شخصی خودش را در یک مهارت قوی تر می داند، پیشنهاد ما این است که زمان را به گونه ای مدیرت کنید که برای قسمتی که قوی تر هستید تایم بیشتری داشته باشید. این کار باعث میشود که در آن بخش با تمرکز بیشتری به سؤالات پاسخ دهید و در مجموع نیز تعداد پاسخ های صحیحتان بیشتر خواهد شد.

سوم: چگونه خود را آماده کنیم؟

شاید سؤال اصلی شما این است که چگونه خود را برای آمادگی آزمون زبان MSRT آماده کنیم؟

با توجه به نوع سؤلاتی که در آزمون مطرح میشود شما باید سه مهارت را تقویت کنید:

الف: تقویت لغات و گرامر

کسانی که در این آزمون شرکت کرده اند میدانند که لغات آزمون MSRT چندان سخت نیست و با مطالعه کتاب هایی مثل ۵۰۴ و کلمه‏های ضروری تافل می‏توان تا حد زیادی از نظر لغات خود را برای این آزمون آماده کرد.

برای مهارت گرامر نیز شما باید کتاب های مرجعی مانند گرامر تافل کاغذی و لانگ من را مطالعه کنید، ولی حل تست های ادوار قبلی میتواند در تشخیص نوع مطالب ضروری و تسلط بر آنها بسیار کمک کند.

ب: تقویت درک مطلب

پیشنهاد ما استفاده از منابعی است که در کنار تشریح مطالب، نمونه سؤالات تستی از آزمون های دوره های قبل نیز ارائه کرده باشد.

البته توجه داشته باشید که برای بخش درک مطلب شما نیاز به تمرین و تکرار زیادی دارید. بنابراین مطالعه نمونه سوال های سالهای گذشته میتواند کمک زیادی در آمادگی شما داشته باشد.

آمادگی برای آزمون MSRTج: تقویت مهارت شنیداری

مهارت شنیداری نیز از جمله مواردی است که نیازمند تمرین زیاد است. خیلی ها کتاب TOEFL Test Preparation Kit ETS و همچنین کتاب TOEFL Actual Tests را مناسب می دانند. مطالعۀ این کتاب‌ ها و گوش دادن به فایل‌ های صوتی آن‏ها به شرکت کنندگان آزمون MSRT توصیه می‌ شود.

نکته پایانی

آزمون MSRT به آزمون تافل کوچک نیز معروف است، بنابراین افراد جهت آمادگی برای این آزمون‌ می‌توانند منابع تافل را نیز مطالعه کنند. اگر قبلا خود را برای آزمون تافل آماده کرده اید، کار شما برای آزمون msrt سبک تر خواهد بود.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در رابطه با آمادگی برای آزمون MSRT صحبت کردیم و نکاتی برای آمادگی در آزمون MSRT را بررسی کردیم.

مقالات مرتبط:
  1. کتاب رمان Animal Farm ( مزرعه حیوانات )
  2. چگونه تلفظ زبان انگلیسی خود را بهتر کنیم ؟
  3. چگونه دستور زبان خود را بهتر کنیم ؟
  4. سلامتی و اصطلاحات مربوط به آن

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *