مهارت مکالمه گفتاری English Speaking

مهارت مکالمه یا گفتاری English Speaking

مهارت مکالمه یا گفتاری English Speaking

همان طور که میدانیم برای داشتن یک ارتباط موثر باید در تقویت مهارت مکالمه یا گفتاری English Speaking خود بکوشیم. مهارت مکالمه به زبان انگلیسی از ویژگی هایی است که اگر بطور اصولی فراگرفته شود در پیشرفت شما تاثیر بسزایی میتواند داشته باشد . مهارت مکالمه یا گفتاری English Speaking یکی از چهار مهارتی است که در زبان انگلیسی باید فرا گرفته شود. این مهارت در کنار مهارت شنیداری Listening از مهمترین و البته اولین مهارت های هر زبان هستند. ما از همان ابتدای تولد شروع به فراگیری این دو مهارت می‌کنیم. از طریق این مهارت شما می توانید به اهداف عالی که در سر دارید برسید. در این مقاله می‌خواهیم راهکارهایی که باعث تقویت این مهارت میشود را به شما پیشنهاد دهیم .

۱- تا می‌توانید حرف بزنید

برای تقویت مهارت مکالمه یا گفتاری English Speaking اول از همه و بیش از پیش باید صحبت کنید. هر چه بیشتر صحبت کنید در این مهارت خبره تر و با جرات‌تر خواهید شد. صحبت کردن باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود پس تا جایی که می توانید با یکدیگر گفتگو کنید. از اشتباه کردن نترسید و بدتر از همه به ترس‌ خود غذا ندهید. بیشتر زبان‌آموزان این تصور را دارند که باید بدون عیب و نقص و اشتباه صحبت کنند. این یک خطای بزرگ است. زبان با اشتباه کردن و سپس یادگرفتن از اشتباهات فراگرفته می‌شود. توصیه می‌کنم مقاله چالش ها و مشکلات یادگیری زبان انگلیسی را بخوانید.

مهارت مکالمه

۲- از هر موقعیتی استفاده کنید

راهکار بعدی این است که تا جایی که می توانید با خود انگلیسی صحبت کنید. از هر موقعیتی برای این کار استفاده کنید. مثلا وقتی از هوا لذت می‌برید به انگلیسی تکرار کنید “امروز چه هوای خوبی است “. برای موقعیت مشابه نیز می‌توانید از این راهکار استفاده کنید .

۳- مثل طوطی تقلید کنید

یکی دیگر از این راهکارها تقلید کردن است‌. شما میتوانید از طرز بیان‌، تلفظ و لحن استادهایتان که صحبت کردن انها برای شما دلچسب هست تقلید کنید.

۴- اخبار انگلیسی ببینید

مورد بعدی اینکه سعی کنید اخبار تماشا کنید چرا که مجریان خبر از مهارت ارتباطی قوی برخوردار هستند .

۵- خلاق باشید

موضوعی را برای گفتگو انتخاب کنید و در مورد آن به زبان انگلیسی صحبت کنید تا این مهارت برای شما راحتر شود.

۶- تصاویر را توصیف کنید

شما می توانید همراه دوستانتان تصویری را برگزیده و به شرح تصویر بپردازید‌. حتی می‌توانید در مورد تصویر احساسات خود را به انگلیسی بیان کنید .

۷- دایره واژگان تان را تقویت کنید

برای اینکه بتوانید راحتر و روان تر صحبت کنید می بایست دایره واژگان خود را گسترش دهید. با افزایش دانش لغوی شما قادر خواهید بود منظور خود را بهتر به مخاطب برسانید. راهکارهای افزایش دایره واژگان را در مقاله دیگری توضیح داده‌ایم.

برای تقویت این مهارت داستانهای انگلیسی متفاوتی را بخوانید. به اصطلاح ها و واژه های جدید و ساختار گرامری ان دقت کنید. مقاله تقویت زبان انگلیسی از طریق داستان را بخوانید.

در پایان، مانند هر مهارتی، این مهارت نیز نیاز به تکرار و تمرین فراوان دارد. پس تا می‌توانید از هر فرصتی برای تقویت این مهارت استفاده کنید. فرمول « اشتباه کنید، فیدبک بگیرید، خود را تصحیح کنید و بیاموزید » را فراموش نکنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *