کتاب 504 واژه

کتاب 504 واژه ضروری، آیا واقعا ضروریه؟

کتاب 504 واژه آری یا نه ؟

حتما راجب کتاب 504 واژه ضروری زیادی شنیده اید. حتی ما بخاطر تقاضاهای فراوان شما، دانلود رایگان فایل صوتی درس به درس و کتاب 504 واژه را در سایت خود قرار دادهایم. احتمالا خیلی‌ها بهتون توصیه کردن که حتما این کتاب رو برای قبولی در آزمون‌های زبان مطالعه کنید. اما آیا واقعا خوندن کتاب 504 واژه ضروری، ضروریه و بدون این کتاب نمیتونیم در زبان پیشرفت کنیم؟

زبان انگلیسی دنیای گسترده ای دارد و قطعا لغات فراوانی رو باید فرا بگیرید تا بتوانید در همه ی مهارت های زبان موفق شوید. اما آیا راه درست و اصولی یادگیری زبان حفظ کردن کتاب لغات است ؟ . در جواب این سوالات باید گفت که اصلا اینطور نیست و به هیچ وجه توصیه نمی شود که شما با این روش به یادگیری لغات زبان انگلیسی بپردازید . زیرا نه تنها به زبان شما هیچ کمکی نمیکند بلکه باعث سردرگمی و عقب ماندگی شما در یادگیری می شود . و حتی اگر به ابتدای این کتاب ها نگاه کنید خود نویسنده کتاب کاملا مشخص کرده که این کتاب برای چه افرادی مناسب است  و همه نباید بصورت سرخورد از این کتاب استفاده کنند .

 

 

اصولا یادگیری لغات زبان بدون یادگیری کاربرد انها در جملات امری بیهوده است . چراکه بدون دانستن چگونه بکار بردن این لغات در جملات و یا بسته به نقش آنها معانی متفاوتی پیدا میکنند . و از طرفی دیگر یادگیری و بخاطر سپردن لغات زمانی که شما نقش آنها را یاد داشته باشید بسیار راحت تر است . پس یه هیچ عنوان وقت خودتون رو با این کتاب ها و مخصوصا این کتاب تلف نکنید زیرا برای شما هیچ فایده ای نخواهد داشت . 

اصول یادگیری لغات در زبان انگلیسی چیست؟

اصولا برای یادگیری لغات شما به هیچ وجه به حفظ کردن این لغات به این شکل نیازی ندارید . تجربه شخصی ما در این زمینه نشون داده است که یادگیری لغات باید طی یک فرایند شکل بگیرد تا بشکل موثر تری در حافظه ثبت گردد . مثلا اگر شما تنها ۵ لغت یاد داشته باشید که کاربرد ان را بلدید و در جمله های خود از آن ۵ لغت استفاده میکنید . این خیلی بهتر است از آن است که شما ۱۰۰ لغت را بدانید اما نتوانید از انها در جملات خود استفاده کنید . 

خلاصه نکات :

  1. برای یادگیری لغات در زبان بهتر است اصلا سراغ کتاب هایی از قبیل 504 واژه نرویم .
  2. سعی کنید لغات را بصورت کاربردی یادبگیرید نه بصورت حفظی .
  3. برای مکالمه  نیازی نیست هزاران لغت بدانید کافیست از لغات موجود حداکثر استفاده را ببرید .
  4. باید مدام با لغات سروکار داشته باشید و از انها استفاده کنید وگرنه فراموش خواهد شد . 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *