پلیس و زبان انگلیسی

پلیس و زبان انگلیسی

پلیس و زبان انگلیسی

امروز قصد داریم تا یک شغل دیگه یعنی پلیس رو به زبان انگلیسی رو معرفی کنیم. با احتمال زیاد شما هم زمانی که در دوران کودکی بودید قصد داشتید که در آینده یک پلیس وظیفه شناس باشید و با احتمال زیاد زمانی که یک پلیس را می دیدید با لبخند به او سلام می کردید.

حتما شما شعر معروف «شبا که ما میخوابیم آقا پلیسه بیداره» رو هنوز حفظ هستید و فراموش نخواهید کرد.

امروز قصد داریم تا درباره این شغل خاص و ارزشمند در زبان انگلیسی بیشتر آشنا بشیم و ببینیم یک پلیس ممکنه چه وظایفی رو که البته بعضا خطرناک هم هستند داشته باشه. می‌توانید مشاغل دیگر را در مجموعه ویدیوهای ما ببینید.

وظایف یک پلیس

همزمان قصد داریم برخی لغات را نیز به زبان انگلسی یاد بگیریم.

پلیس ها police officers افرادی هستند که مامور اجرای قانون rules و برقراری امنیت security در شهرها cities و کشور‌ها countries هستند. آن‌ها مهربان kind هستند. آن ها از مردم people or the public در برابر آدم ربا‌ها kidnappers، دزد‌ها thieves، قاچاقچی‌ها smugglers،جیب‌بر‌ها pickpocketers، مواد فروش‌ها drug dealers و تمامی افراد بد و شرور criminals محافظت می‌کنند protect و امنیت را در ساختمان‌های دولتی imposing buildings و مهم مانند مجلس parliament و … محافظت می‌کنند defend. پلیس ها افرادی هستند که از آسایش و راحتی tranquility، خانواده family و تمامی لذت‌های pleasures زندگی خود می‌گذرند تا امنیت و آسایش و آرامش ما را تامین کنند.

 

جامعه بدون پلیس چه شکلی است؟

اگر از یک کودک سوال شود که اگر روزی در خیابان گم شدی get lost چکار خواهی کرد او جواب خواهد داد از آقا پلیسه کمک میگیرم یا به زبان انگلیسی “I get help from a police officer”.

اگر از مردم یک کشور سوال شود در هنگام بروز مشکلاتی مانند سرقت theft، کلاه برداری fraud، زورگیری kind of physical bullying و …. چه کاری انجام می دهید جواب همه آن ها این خواهد بود که ابتدا به پلیس خبر می دهم و منتظر می مانم تا آن ها مشکل مرا حل کنند

بدون وجود پلیس در شهر یا منطقه هرج و مرج chaos و بی‌قانونی lawlessness and anarchy بوجود خواهد آمد و زمینه برا افراد سود‌جو و فرصت طلب abusers فراهم خواهد شد. تنها تکیه گاه مردم و تمامی افراد ضعیف جامه پلیس the police است‌، پلیس ها افرادی نترس‌، شجاع و جسور brave هستند و در برار مقابله با ظلم و ستم oppression and injustice ایستادگی می‌کنند و هدف آن ها برقراری عدالت justice و امنیت در سطح جامعه society است . ما همه قدردان appreciate تلاش های بی وقفه nonstop و بدون چشم with no expectations in return داشت تمامی پلیس های عزیز lovely هستیم.

آنچه در این ویدیو گفتیم:

۱- شغل پلیس را در زبان انگلیسی معرفی کردیم.

۲- درباره وظایف افسر پلیس صحبت کردیم.

۳- گفتیم ممکن است چه مشکلاتی داشته باشیم اگر در جامعه پلیس نداشته باشیم.

مطالب مرتبط:

۱-‌ شغل کشاورزی در زبان انگلیسی

۲- کتاب 504 واژه ضروری، آیا واقعا ضروریه؟

۳- فیلم آموزشی آزمون آیلتس IELTS پارت ۱

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *