گرامر سببی 4 Causative grammar 4 English grammar

گرامر سببی 4

گرامر سببی 4

با سلام خدمت شما همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد.امروز قصد داریم تا در مورد گرامر سببی 4 صحبت کنیم.

توصیه میکنم قبل از دیدن ویدیو گرامر سببی 4، ویدیو های قبلی که در مورد گرامر سببی انتشار داده شده را به صورت کامل تماشا کنید و نکات گفته شده توسط استاد فرساد را یادداشت کنید. برای دسترسی به ویدیو های قبلی به انتهای مقاله، بخش مقالات مرنبط مراجعه کنید.

در حالت کلی زمانی از این گرامر استفاده می کنیم که می خواهیم انجام دادن کاری را به شخص دیگری واگذار کنیم.

اکنون همراه ما باشید تا با استاد فرساد نکات و ترفند های جدیدی را در مورد این گرامر یاد بگیریم.

ویدیو زیر را تماشا کنید…

 

سلام. حالتون چطوره؟

می توانید به خاطر بیاورید ما درباره  Causative گرامر سببی صجبت کردیم

مثلا با استفاده از Have و Get می توانید از این فرم گرامر سببی استفاده کنید. بسیاری از زبان آموزان این سوال را پرسیدند که چرا می گوییم Causative ؟ چرا گرامر سببی؟ به این دلیل به این ساختار گرامر ، سببی می گویند چون شما کاری را به سبب کس دیگری انجام می دهید. یعنی کار مدنظر را به یک شخص دیگر می سپارید تا انجام دهد. همچنین در مورد Have و Get صحبت کردیم و گفتیم که دو حالت دارند. حالت اول Passive یا مجهول که در این حالت نام فردی که کار به او واگذار می شود مجهول است.برای مثال دادم مو هامو کوتاه کنن و یا دادم ماشینمو تمیز کنن یا دادم خ.نمو تمیز کنن و همچنین از این فرم برای خانه تکانی هم استفاده می شود.

نکته

اما روش های دیگری هم وجود دارد که حالت سببی را دارند و با افعال Make و Let ساخته می شوند. برای مثال زمانی که شما می گویید I let you do something مانند : بهت اجازه می دم یه ذره انگلیسی صحبت کنی و یا بهت اجازه می دم بیای داخل. وقتی می خواهید بگویید بهت اجازه می دم کاریو انجام بدی باید از فعل Let استفاده کنید.گرامر سببی 4

و اما فعل Make : این فعل دو معنی مختلف دارد اولین معنی ساختن است زمانی که در مورد اشیا و یا محلی که در حال ساخت است صحبت می کنید. برای مثال پدرم خانه ای ساخت که در آن زندگی کنیم.

دقت کنید که این گرامر سببی نیست چون معنی ساختن دارد و بعد از آن یک شئ آمده است. اما اگر به جای اون غیر جاندار از یک جاندار استفاده کنیم مانند : من شما را مجبور کردم انگلیسی صحبت کنید و یا من شما را مجبور کردم تکالیفتونو انجام بدین . این جا چون به معنی مجبور کردن است گرامر سببی است. مانند مادرم منو مجبور کرد ظرفا رو بشورم، باورت میشه. در این مثال ها Make به معنی مجبور کردن است. اوقات خوبی داشته باشید.

امیدوارم از دیدن این ویدیو نهایت استفاده را برده باشید. فراموش نکنید که نکات گفته شده را در دفتر خود یادداشت کنید و برای یادگیری بهتر اصطلاحات و کلمات سعی کنید آن ها را در جمله بکار ببرید و همچنین سعی کنید در مکالمات روزمره خود از این گرامر استفاده کنید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد گرامر سببی 4 صحبت کردیم و نکات جدیدی را در رابطه با این مبحث گرامر بررسی کردیم. و نکات مهمی را بررسی کردیم

مقالات مرتبط:
  1. گرامر سببی 1
  2. گرامر سببی 2
  3. گرامر سببی 3
  4. یادگیری حروف صدا دار و بی صدا چه کمکی به یادگیری زبان انگلیسی می کند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *