مهارت نوشتاری Writing در آزمون آیلتس IELTS

مهارت نوشتاری Writing در آزمون آیلتس

مهارت نوشتاری Writing در آزمون آیلتس

قصد داریم در رابطه با مهارت نوشتاری Writing در آزمون آیلتس IELTS صحبت کنیم و نکات مفیدی را به شما بگوییم. در آزمون آیلتس آخرین قسمت آزمون کتبی پس از بخش‌های شنیداری Listening و خواندن Reading ، بخش نوشتاری رایتینگ Writing قرار دارد. این بخش در قالب دو متن، یکی به تعداد حداقل ۱۵۰ واژه و دیگری به تعداد حداقل ۲۵۰ واژه آزمون می شود؛ یک ساعت برای این دو متن در نظر گرفته شده است.مهارت نوشتاری

تعداد کمی از مردم در حال حاضر گزارش‌ها و یا مقاله ها را با دست می‌نویسند! بنابراین، جای تعجب نیست که نوشتن 150 یا 250 کلمه در زمان مذکور، بزرگترین نگرانی بسیاری از کسانی است که در آزمون آیلتس شرکت می‌کنند. در صورتی که موفق به نوشتن تعداد کافی از کلمات نباشید، نمره IELTS را نمی‌گیرید. معمولا 0.5 نمره از نمره کل شما کم می‌شود.

این مهارت همانند مهارت درک مطلب آیلتس در دو نوع تست جنران و آکادمیک متفاوت است. در تست جنرال متن اول با تعداد واژگان حداقل ۱۵۰ معمولا قالب نامه با موضوع عمومی مانند نامه شکایت ار خدمات هتل، نامه دعوت از یک دوست و نامه درخواست به یک مدیر است. متن دوم تست جنرال با حداقل ۲۵۰ کلمه معمولا قالب یک مقاله کوتاه توصیفی را دارد.

در این مقاله که معمولا در قالب ۴ پاراگراف با چارچوب نوشته می‌شود آزمون دهنده باید کلیه ابعاد موضوع ارائه شده را تشریح و دلایل خود را بیان کند. ویژگی‌های این مهارت در آزمون جنران متفاوت است.

نکته:

هنگام نوشتن مقدمه آیلتس ، باید طرح واضحی از مقاله‌ای که می‌خواهید در بخش دوم بنویسید، داشته باشید. سعی کنید یک نوشته مفصل را اضافه کنید که به فرد امتحان گیرنده نشان دهد، شما دقیقا در هر پاراگراف درباره چه چیزی می‌نویسید. یک متن دقیق اصولا با این نوع جملات «این مقاله قصد دارد…» (…This essay will) یا «در این مقاله، من قصد دارم… » (…In this essay, I will) آغاز می‌شود. نه تنها یک راه عالی برای اضافه کردن کلمات بیشتر به مقدمه شما است، بلکه می‌تواند نمره شما را به خاطر هماهنگی و انسجام متن افزایش دهد، که بر اساس این است که شما چگونه ایده‌های خود را به خوبی در متن به هم متصل می‌کنید.

مهارت نوشتاری

در آزمون آکادمیک آیلتس متن ۱۵۰ کلمه‌ای قالب یک گزارش را دارد که یا حاصل تفسیر مجموعه‌ای از داده‌ها است که در قالب یک چارت و یا گراف قرار گرفته است و یا شرحی است که بر یک دیاگرام و یا شکل در قالب یک فرآیند (مانند فرآیند چرخه آب) نگارش می‌شود.

در متن ۲۵۰ کلمه‌ای این آزمون آیلتس می‌بایست مقاله‌ای کوتاه با قالب ترغیبی نوشت. این مقاله که معمولا موضوع بحث برانگیزی را هدف قرار می‌دهد دارای چهار پاراگراف با چارچوب مشخص است که نویسنده در آن باید ضمن بیان نظر خود، ایده‌ای را که در جهت نظر اوست با ارائه دلایل و مستندات متقاعد کننده پوشش دهد.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد بخش رایتینگ Writing یا مهارت نوشتاری آزمون آیلتس IELTS صحبت کردیم و در مورد این بخش و تعداد کلماتی که باید بنویسید صحبت کردیم.

مقالات مرتبط:
  1. کتاب 101 نکته آیلتس
  2. دانلود مکالمه آموزشی مصاحبه شغلی
  3. چگونه یک رمان انگلیسی بخوانیم؟
  4. رمان انگلیسی بلندی های بادگیر

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!