نکاتی در رابطه با روان صحبت

نکاتی در رابطه با روان صحبت کردن زبان انگلیسی

نکاتی در رابطه با روان صحبت کردن زبان انگلیسی

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد. امروز قصد داریم نکاتی در رابطه با روان صحبت کردن زبان انگلیسی را بیان کنیم.

چطور Fluency خود را بالا ببریم؟

بهترین و موثر ترین راه بالا بردن Fluency انگلیسی هر روز صحبت کردن است. کار دیگری هم که باید انجام دهید این است که در هر فرصت ممکن کلمات و اصطلاحات جدیدی که یاد گرفته ‌اید را بدون ترس از اشتباه به کار ببرید. اجازه ندهید که ترس از اشتباه باعث عقب ماندن شما شود.نکاتی در رابطه با روان صحبت

مطمئنا که بالا بردن Fluency برای شما خیلی مهم است. پس به نکات زیر توجه کنید.

نکته اول: هدف و استراتژی قوی داشته باشید

هدف شما باید دقیق و روشن بوده و زمان داشته باشد. برای مثال اگر در سطح B1 انگلیسی مشغول به یادگیری هستید باید تا سال آینده به سطح C انگلیسی برسید. هدف خود را واقع بینانه تعیین کنید، هدف بیش از حد سخت باعث دلسرد شدن شما شده و هدف بیش از حد آسان هم باعث می‌شود برای رسیدن به آن هیچ تلاشی نکنید و باز هم دلسرد خواهید شد.

استراتژی هم یعنی اینکه بدانید در روز یا هفته چقدر باید برای یادگیری وقت بگذارید و چه کارهایی باید انجام دهید و چه مطالبی را مرور کنید.

نکته دوم: هدفمند تمرین کنید

کار بعدی که باید انجام دهید، تمرین زبان انگلیسی است. هر روز تمرین کنید گاهی هم لازم است که موارد خاصی را با راهنمایی استاد خود به صورت متمرکز تمرین کنید. برای مثال تمرین اتاق رزرو کردن در هتل با استفاده از عبارت‌هایی که در کلاس یاد گرفته‌اید، تمرین داستان تعریف کردن با استفاده از زمان‌های گذشته یا غیره. این نوع تمرین نیاز به تمرکز خاص روی موضوع داشته و باید با راهنمایی استاد همراه باشد.

نکته سوم: آن قسمتی از انگلیسی را یاد بگیرید که به آن نیاز دارید.

این کار را می‌توانید به دو صورت مختلف و یا متفاوت انجام دهید. زمانی که دارید خود را در انگلیسی “غرق می‌کنید”، به سراغ آن موضوعاتی بروید که مناسب شما هستند. در هنگام تمرین هم روی مهارت‌ها و نوع انگلیسی خاص خودتان تمرکز کنید. برای مثال اگر به دنبال گرفتن آزمون آیلتس هستید، تمرکز خود را روی همین قسمت بگذارید و کاری به منابع آزمون‌های دیگر مانند آزمون تافل نداشته باشید.

نکاتی در رابطه با روان صحبتنکته چهارم: هر روز تمرین کنید

 روزی دو بار یا سه بار کلاس رفتن کار خیلی خوبی است، اما اصلا کافی نیست! خوشبختانه، دنیا در سال‌های اخیر کلی تغییر کرده و شما می‌توانید هر لحظه که اراده کنید به کلی محتوای انگلیسی و منابع مختلف یادگیری آن دسترسی داشته باشید.

خواندن هر نوع محتوای انگلیسی در اینترنت تمرین محسوب می‌شود. پس تمرین را در هر جا که هستید شروع کنید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله نکاتی در رابطه با روان صحبت کردن زبان انگلیسی را ارائه دادیم و اهمیت روان بودن را بررسی کردیم.

مقالات مرتبط:
  1. تقویت مهارت ریدینگ زبان انگلیسی
  2. نکاتی در رابطه با ریدینگ آیلتس
  3. نحوه برنامه ریزی برای یادگیری زبان
  4. آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *