یادگیری آسان

یادگیری آسان زبان انگلیسی

یادگیری آسان زبان انگلیسی

 شاید شما هم دلتان می‎خواهد انگلیسی را بیشتر از این در زندگی‎ و انجام کارهای مورد علاقه‎ تان بکار ببرید.

اگر انگلیسی زبان دوم شماست، در هر سطحی هستید و با هر روشی که یاد می‎گیرید، می‎توانید با عادت‎هایی سرگرم ‎کننده، طبیعی و راحت از فرصت‎های جدید بهره ببرید، تمرین کنید و در انگلیسی پیشرفت کنید.

اگر این نصیحت را به جان بخرید و تصمیم بگیرید آنرا بکار ببرید، یادگیری آسان  و  متحول می‎شود و چشم‎انداز جدیدی بدست می‎آورید و با نسخۀ جدید و تازه‎ای از انگلیسی آشنا می‎شوید. دیگر انگلیسی برایتان یکنواخت نخواهد بود و خودتان هم دیگر آن فرد قبلی نخواهید بود.

در اینجا چند پیشنهاد فوق‎العاده ارائه می‎شود تا به واسطۀ آنها بتوانید انگلیسی را در برنامۀ روزمره‎ تان بگنجانید.

به پادکست های انگلیسی گوش کنید.

می‎توانید برنامه‎های صوتی را به صورت رایگان دانلود کنید و روی ipod ، تلفن همراه و یا mp3 player‎ اجرا کنید. می‎توانید به اخبار روزانه یا برنامه‎های مخصوص یادگیری انگلیسی یا هر برنامۀ مورد علاقه‎ تان گوش کنید. Podcast ها گسترده اند و هیچ محدودیتی برای کیفیت و کمیت موارد گنجانده ‎شده در آن وجود ندارد. برای اینکه بهتر بتوانید از زمان خود استفاده کنید، پیشهاد می‎کنیم فایل‎های صوتی را هنگام رانندگی در ماشین خود، وقتی سوار اتوبوس هستید و یا موقع پیاده ‎روی گوش کنید.یادگیری آسان

podcast چیست؟

پادکست های ESL برای یادگیری انگلیسی طراحی شدند و برای یافتن آنها میتوانید عبارت “ESL podcast” را جستجو کنید. اگر “English Podcasts” را جستجو کنید ممکن است سایت‎های انگلیسی زبان زیادی را پیدا کنید که صرفاً برای یادگیری انگلیسی ایجاد نشده‎اند. ESL مخفف English as a Second Language (انگلیسی به عنوان زبان دوم) می باشد.

پادکست های مخصوص انگلیسی ‎زبانان

این پادکست ‎ها گسترده و جذاب هستند؛ در آنها اخبار، برنامه‎های جالب فرهنگی، مصاحبه‎ با موسیقی‎دانان موردعلاقه‎تان یا هر برنامه‎ای برای پیشرفت زبان پخش می شود.

به پورتال اخبار آمریکا (NPR) مراجعه کنید.

NPR از بزرگترین و بهترین سایت‎های آمریکایی است و خود به تنهایی یک دنیاست. در بخش موسیقی یک فهرست هنرمندان همراه مصاحبه‎های زیادی با آنان وجود دارد و نیز مطالبی در مورد هر هنرمندی که فکرش را بکنید، در دسترس است.

– برنامۀ  iTunes

این برنامه رایگان دانلود می‎شود و بهترین راهنمای سایت است. برای دریافت کامل سایت‎های انگلیسی باید به پایین صفحه روی گزینۀ “itunes store” کلیک کنید و کشور را به آمریکا یا هر کشور انگلیسی‎زبان تغییر دهید. روی صفحۀ اصلی itunes store لیستی از معروف‎ترین سایت‎ها در ایالات متحده را خواهید دید.

در اینجا به چند پادکست معروف زبان انگلیسی اشاره می‎کنیم:

Radiolab, World Cafe (Music)All Songs Considered (Music)50 Great Voices (Music), Insights at the Edge (Spirituality).

به رادیوی آنلاین گوش کنید.

آیا می‎دانید با دسترسی به اینترنت می‎توانید به طور زنده به رادیوی هر جای دنیا گوش کنید؟ و این یکی از راه های یادگیری آسان زبان انگلیسی است.

در گوشی‎های آیفون بخش radio application می‎توانید tune-in را فعال کرده و ایستگاه‎های رادیویی مختلفی را بگیرید.

– می‎توانید TuneIn Radio را روی آیفون، آی‎پاد یا هر موبایلی با سیستم اندروید نصب کنید. این برنامه روی انواع ویندوز کامپیوتر هم قابل‎اجراست.

– اگر تمام جملات رادیو را نفهمیدید، نگران نشوید. موقع گوش دادن به رادیو لازم نیست فکر کنید که در حال درس خواندن هستید و فقط با آرامش گوش کنید. به مرور مغزتان به آواها و فرکانس کلام آشنا می‎شود. اگر هر روز اینکار را انجام دهید، طی چند ماه پیشرفت زیادی حاصل خواهد شد و به زودی می‎توانید کلمات جدیدی را بکار ببرید، راحت ‎تر گوش می دهید و دیگر حرف‎های انگلیسی‎زبانان را به راحتی متوجه خواهید شد.

– کی و کجا به رادیو گوش کنیم: در ماشین، در منزل هنگام آشپزی، صبح هنگام لباس پوشیدن و هر موقعی که بتوانید با آرامش گوش کنید. رمز موفقیت در پیشرفت مهارت شنیداری اینست که هر روز شرایطی آرام را فراهم کنید و به رادیو گوش فرا دهید.

سریال‎های تلویزیونی موردعلاقه‎تان را هر روز ببینید.

یکی از راه های یادگیری آسان زبان انکلیسی سریال دیدن است .شاید تا به حال این را هزاران بار شنیده‎ باشید که اگر زبان تلویزیون را تغییر دهید و زیرنویس انگلیسی را فعال کنید، قدرت شنیداری بهتر خواهد شد. ولی بدانید که این راه خیلی خوبی است. البته راه بهتر و راحت‎تر اینست که تمام دی وی دی های یک سریال را در دسترس داشته‎ باشید.

–  تمام فصل‎های فیلم مورد علاقه تان را تهیه کنید و به ترتیب ببینید: بهترین کار اینست که تمام دی وی دی ها را بگیرید و هر شب یک بخش را با زیرنویس ببینید. اگر 70 تا 80 درصد آنرا متوجه شدید، سعی کنید بدون زیرنویس ببینید. نگران نباشید، زود عادت می‎کنید.

– دیدن فیلم خوب است ولی‎ مشکل اینست که طولانی هستند و به سختی می‎توان دیدن آنرا در برنامۀ هر روز گنجاند.

انگلیسی را همراه با شعر و موسیقی بیاموزید.

این بخشی از فرهنگ انگلیسی ‎زبانان است که همه آنرا اجرا می‎کنند اما افراد کمی از آن بهره ‎مند می‎شوند. اگر شعر یا ترانه‎ای را دوست دارین، متن آنرا پیدا کنید تا بفهمید آهنگ به چه معناست. به این ترتیب، آهنگی که از قبل دوست داشتید را می‎توانید بفهمید و کلماتش را به درستی تلفظ کنید. در اینجا به چند نکته اشاره می‎کنیم:

– اگر بخشی از آهنگ را متوجه نشدید اصلاً مسئله‎ای نیست. حتی یک انگلیسی‎ زبان هم ممکن است نیمی از یک ترانه را متوجه نشود و این کاملاً طبیعی است. فقط کافی است متن آنرا پیدا کنید.

– اگر آی‎پاد یا آیفون دارید، ترانه‎ها را به بخش آهنگ‎ها اضافه کنید. می‎توانید همزمان با اینکه ترانه را می‎شنوید، متن آنرا نیز بخوانید. این راه خوب و آسانی است و در سفرهای طولانی مدت می‎تواند مفید باشد.

برنامه‎های موسیقی NPR

گزینۀ عالی برای دوستداران موسیقی و همچنین برای یادگیری آسان است چون در آن، هماهنگی کاملی بین دیالوگ، موسیقی و فرهنگ وجود دارد. با احساسی که به موسیقی دارید، انگلیسی را هم یاد بگیرید.

حالا با خواندن این چند مورد، پیشنهاد بهتری برایتان داریم: با دقت به اطراف نگاه کنید. بله، انگلیسی در اطراف شماست و تا به حال دقت نکرده بودید.

بعداز خواندن این مقاله

پنج دقیقه در گوگل جستجو کنید و به آهنگهایی که می‎شنوید و فیلم‎های تلویزیونی مورد علاقه‎تان و مواردی که تا به حال برایتان مهم نبودند دقت کنید.

دومین پیشنهاد ما اینست که عادت‎های روزانه ‎تان را تغییر دهید. اگر کاری را هر روز انجام دهید نه تنها سریع‎تر یاد می‎گیرید بلکه تکرار آن باعث می‎گردد آسان‎تر شود چون دیگر یک عادت شده‎است مثل اینکه هر روز مسواک بزنید و اگر یک روز آنرا انجام ندهید، حس خوبی نخواهید داشت.

به یاد داشته‎باشید که اگر می‎خواهید در هر کاری بهترین باشید، باید هر روز و یا حداقل 5 یا 6 روز در هفته آنرا انجام دهید. انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست. اما اینکه هر روز در معرض آن باشید به این معنا نیست که مجبورید حتما درس بخوانید.یادگیری آسان

این را بدانید

اگر انگلیسی را صرفاً به عنوان یک درس بخوانید، آنرا یاد نخواهید گرفت. باید در آن غرق شوید و تمام رویاها و تمایلات خود را با انگلیسی عجین کنید.

 آنهایی که به انگلیسی مسلط هستند، آنرا در شغل خود بکار می‎برند و در محیط‎های بین‎المللی مثل Facebook همه با این زبان با یکدیگر ارتباط برقرار می‎کنند و این جزئی از زندگی روزمره‎شان است و نمی‎توانند بدون انگلیسی زندگی کنند و آنرا هرگز فراموش نمی‎کنند چون ماهیت آنها را تشکیل می‎دهد.

همۀ ما زبان‎آموزان اندکی را می‎شناسیم که واقعاً به انگلیسی مسلط هستند و واقعاً می‎خواهیم بدانیم چطور این مهارت را بدست آورده‎اند و این را به استعداد طبیعی آنها، تلاش پیگیر و یا دانشگاهی که می‎رفتند نسبت می‎دهیم.

اگر از آنها بپرسید که چطور به این مهارت دست یافتند، آنها اینطور پاسخ می‎دهند: روند یادگیری را با زندگی‎تان، احساس‎تان و علایق‎تان پیوند دهید. برای اینکه در کاری بهترین باشید، باید هر روز آنرا انجام دهید و آنرا با اشتیاق انجام دهید. هیچ دانشگاه یا درآمد ماهانۀ خاصی نمی‎تواند اینکار را برای شما انجام دهد.

ارسطو می‎گوید:

“ما بازتابی از همان کاری هستیم که دائماً انجام می‎دهیم. پس بهترین بودن فقط یک عمل نیست بلکه یک عادت است.”

“We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.”

-Aristotle

خلاصه مقاله :

در این مقاله در مورد یادگیری آسان زبان انگلیسی صحبت کردیم. همچنین راه های برای یادگیری سریع و اثربخش ارائه دادیم.

مقالات مرتبط:
  1. یادگیری واژگان انگلیسی
  2. مشکلات اصلی پیش روی یک زبان آموز
  3. ویژگی های یک زبان آموز موفق
  4. چگونه از فرهنگ لغت استفاده کنیم

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *