دوره TESOL

دوره TESOL چیست و چطور در آن شرکت کنیم؟

دوره TESOL چیست؟

در زبان انگلیسی آزمون‌های زیادی برای سنجش میزان مهارت و تسلط زبان آموزان وجود دارد. از معتبر ترین آزمون‌ها می‌توان به IELTS,MSRT,TOEFL و … اشاره کرد. این قبیل آزمون‌ها معیارهای دقیق برای سنجش زبان آموزان در سطح جهانی هستند. اما آیا برای سنجش مدرسین و اساتید زبان نیز آزمون‌های معتبری وجود دارد؟
در جواب این سوال می‌توان گفت بله! برای سنجش اساتید زبان انگلیسی دو آزمون که معتبرتر و مطرح تر هستند آزمون‌های CELTA و TESOL است. در این مقاله ما تصمیم داریم که دوره TESOL را برای شما یررسی کنیم و اهمیت آن در تدریس زبان را بیان کنیم.

دوره TESOL چیست؟

دوره The teaching of English to speakers of other languages) TESOL) یکی از معتبر ترین دوره‌ها و آزمون‌ها برای ارزیابی اساتید زبان انگلیسی است. با اتمام این دوره و کسب نمره لازم مدرک دوره تیسول را دریافت می‌کنید. در این دوره فرد شرکت کننده با دروسی مواجه می‌شود که برای سنجش او است و سطح شرکت کننده از میانگین فعالیت‌هایش مشخص می‌شود. فردی که در این دوره شرکت کرده است باید نزدیک به 12 واحد را با موفقیت پشت سر بگذارد تا تایید تیسول را بگیرد.

در چه کشور‌هایی دوره TESOL برگزار می‌شود؟ اساتید زبان

کشور‌هایی نظیر انگلستان، استرالیا و کانادا برگزار کننده این دوره برای افراد هستند. در این مراکز دوره تیسول به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. مدت زمان این دوره سه تا پنج روز حضوری و یک تا شش ماه به صورت آنلاین است. در بین این مراکز، استرالیا دارای مزیت خاصی است. این مزیت که آنرا از دیگر مراکز جدا می کند این است که ساعات گذرانده شده در این دوره به عنوان دوره‌ی دانشگاهی در نظر گرفته می‌شود. اگر شما تصمیم به تحصیل دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان دارید ساعاتی که در این دوره گذرانده اید از ساعات دانشگاهی شما کسر خواهد شد.

دوره TESOL برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره برای افرادی که از دانش زبانی خوبی برخوردارند و همچنین علاقه مند به تدریس زبان انگلیسی هستند مناسب است. شرکت در این دوره نیاز به گذراندن دوره‌های آکادمیک زبان انگلیسی در دانشگاه ندارد. افراد دیگری که می‌توانند از این دوره استفاده کنند اساتید زبانی هستند که می‌خواهند دانش خود را در سطح جهانی مورد سنجش قرار بدهند.
گروه دیگر افرادی هستند که تازه دوره آکادمیک دانشگاهی را تمام کرده ولی تجربه لازم را ندارند. این دوره می‌تواند برای فراگیری تکنیک‌ها و تجربیات لازم مناسب باشید.

نحوه برگزاری این دوره

دوره TESOL به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. بخش حضوری که شامل ورک شاپ‌های آموزشی است که توسط اساتید بین المللی برگزار می‌شود. در این بخش هر فرد باید مهارت‌های شخصی خود را تقویت کنند. برای انجام این بخش زنان مشخصی در نظر گرفته می‌شود و سپس پاسخ‌ها ارسال شده و مورد بررسی قرار گرفته تا نمره برای هر فرد مشخص شود.
در بخش آنلاین تکلیفی برای هر فرد در نظر گرفته می‌شود که شامل پروژه‌های تحقیقاتی، تدریس و ارسال فیلم، مصاحبه و …. است. نمره
دهی در این بخش به نحوه انجام و کیفیت تکالیف بستگی دارد.

ثبت نام در دوره

برای ثبت نام در دوره TESOL هر فرد متقاضی باید مدارک و رزومه خود را به مراکز برگزار کننده دوره ارسال کند و بعد از تایید لوله این مدارک به مراکز اصلی( استرالیا و انگلستان ) فرستاده می‌شود. بعد از پذیرش یک وقت مصاحبه برای هر فرد در نظر گرفته می‌شود که در پذیرش یک وقت مصاحبه برای هر فرد در نظر گرفته می‌شود که در صورت قبولی در مصاحبه مجوز حضور در دوره را دریافت می‌کند.
سپس با تایید مدارک و قبولی در مصاحبه پروژه‌های مالی انجام می‌شود که هزینه شرکت در دوره در حال حاضر نزدیک به 1500 دلار است. این دوره زمانی برگزار می‌شود که کلاس‌ها به حد نصاب برسند. حد نصاب هر کلاس بین 12 تا 15 نفر است.

خلاصه مقاله

در این مقاله دوره‌ی TESOL و نحوه شرکت در آن را بررسی کردیم. شما هم اگر شرایط لازم و علاقه‌ای به تدریس دارید می‌توانید در این دوره شرکت و مدرک معتبر آن را دریافت کنید. در مقالات بعدی دوره CELTA را نیز بررسی خواهیم کرد.

مقالات مرتبط

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *