مراسم THANKSGIVING

مراسم THANKSGIVING

مراسم THANKSGIVING

تا  حال چیزی در مورد مراسم شکرگزاری آمریکا یا به عبارتی Thanksgiving شنیده بودید ؟؟ یا درمورد این که ریشه و علت این رسم کشور آمریکا چیه؟  . در زیر تاریخچه ی کوتاهی از این مراسم امده است که به فهم شما از خواندن متن انگلیسی کمک میکند . زیرا د اصول یادگیری یک زبان دیگر اولین گامی که باید بردارید شناخت فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور است . بدون شناخت درست فرهنگ یک کشور یادگیری زبان آن کشور امری سخت یا غیر ممکن است .

اولین سرنخ های پیدایش این مراسمTHANKSGIVING

در تاریخ ایالات متحده آمریکا، اولین سر نخ های تاریخی جشن شکرگزاری را می توان به تصمیم جرج واشینگتون، رییس جمهوری وقت در سال 1789 دانست .و در بیست و ششم نوامبر برای شکرگزاری از نعمت هایی که خداوند بخشنده عطا کرده این روز را در نظر گرفته است . واین ایده تبدیل شده است به روز شکرگزاری و تعطیلی ملی که به زمان آبراهام لینکلن مربوط می شود . در 1863 در پی پیروزی های سرنوشت ساز ارتش شمال در جنگ های داخلی آمریکا، چهارمین پنجشنبه نوامبر رسما تعطیل ملی و روز شکرگزاری اعلام شد . در اواخر قرن نوزدهم جشن برداشت خرمن نیوانگلند که بعدها به جشن شکرگزاری بدل شد رسما در سراسر ایالات متحده جشن گرفته می شد .

بنجامین فرانکلین، دانشمند آمریکایی که به ریاست جمهوری آمریکا هم رسید، علاقه مند بود که بوقلمون را به عنوان سمبل ملی ایالات متحده آمریکا مطرح سازد . بوقلمون وحشی حیوانی بسیار چالاک و سریع است و زاویه دیدی برابر 270 درجه دارد . زندگی خانوادگی تشکیل می دهد و برای دفاع از خانواده اش تا سر حد جان می جنگد . علاقه فرانکلین به بوقلمون و تشویق رسمی دولت وی به وارد کردن بوقلمون به سفره جشن شکرگزاری موجب گردید تا از اواخر قرن هجدهم این پرنده غذای اصلی جشن را تشکیل دهد . هر چند که بعدا سمبل دولت آمریکا به عقاب (بالد ایگل) تغییر پیدا کرد، بوقلمون موقعیت خود را در جشن شکرگزاری تا به امروز حفظ کرده است .

مراسم THANKSGIVING

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *