ACTIVATING VOCABULARY

کتاب ACTIVATING VOCABULARY

کتاب ACTIVATING VOCABULARY

این کتاب به نوعی یک کتاب کار محسوب می شود چراکه در زبان‌آموز باید همواره درگیر فعالیت بوده و روی مطالب کارکرد. کتاب پیش‌رو به منظور فعال کردن دامنه واژگان فراگرفته شده طراحی شده است.

طی فرایند فراگیری واژگان زبان‌آموز با حداقل دو چالش عمده روبروست. اول اینکه می بایست واژگانی را به خاطر بسپرد که دامنه معنایی فراوانی دارند و با تغییر موقعیت معنا و حتی نوع واژه (اسم، فعل و …) تغییر می‌کند.ACTIVATING VOCABULARY

چالش دوم پس‌ از فراگیری اتفاق می افتد و این هنگامی است که وقتی زبان‌ آموز واژگان را بطور منفرد می‌بیند می‌تواند معنی آن را درک کند حال آنکه با قرارگرفتن واژه در جملات توانایی برقراری ارتباط بین واژگان مختلف را نداشته و از درک مفهوم آن عاجز می‌ماند.

از طرف دیگر چالش بزرگتر زمانی است

که زبان‌آموز می خواهد خود جمله و معنایی را تولید کند. دراین هنگام علاوه اینکه نیاز دارد واژه را در دامنه لغاتی که در ‌ذهن دارد جستجو کند باید بتواند بین واژگان و مفاهیم قبل و بعد نیز ارتباط برقرار کند. در این هنگام است که بازتولید و به اصطلاح فعال سازی (activate) واژگان اهمیت پیدا می‌کند. در صورتی که زبان آموز واژه را اشتباه یاد بگیرد و از آن در طولانی مدت استفاده کند، زمانی که متوجه اشتباه خود شود باید مدت طولانی تری را وقت بگذارد تا نحوه صحیح واژه یا لغت را یاد بگیرد و یا به اصطلاح آن واژه را در ذهن خو تعمیر کند.

کتاب حاظر در قالب تصاویر موضوعی ساده ولی دوست داشتنی ,علاوه بر آسان کردن به خاطر سپاری واژگان به زبان‌آموز در باز‌افرینی و تولید مفاهیم صحیح کمک می کند. زبان آموز واژگان را با توجه به موضوع در ذهن طبقه بندی کرده و یاد می گیرد. سپس با ایجاد رابطه معنایی بین آنها و ساختن جمله , شروع به بازتولید و فعال سازی‌ واژگان فراگرفته شده می‌نماید. موسسه زبان فرساد این کتاب را برای تمامی زبان اموزان انگلیسی که در تلاش هستند تا دایره لغات خود را افزایش دهند و هنگام مکالمه یه مکالمه قوی ارائه دهند، پیشنهاد می کند.

در ابتدای این کتاب نویسنده نکاتی را برای مدرسین قرارداده است. او نحوه استفاده از این کتاب را به دو بخش تقسیم می‌کند. بخش اول شامل جلب توجه زبان‌اموزان به موضوع، آشنایی با واژگان مرتبط با آن و توضیحات مختصری در مورد واژگان و … است.

در بخش دوم طبقه‌بندی واژگان هر موضوع، ساختن جملات ساده و حالت آن از نظر جمع یا مفرد بودن و یا صفت یا قید بودن و … است. با دانلود این کتاب می توانید درباره روش تدریس و استفاده این کتاب اطلاعات بیشتری بدست اورید.ACTIVATING VOCABULARY

 

خلاصه مقاله:

در این مقاله کتاب ACTIVATING VOCABULARY را که به اهمیت واژگان زبان انگلیسی و دایره لغات می پردازد را بررسی کردیم و لینک دانلود این کتاب را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

مقالات مرتبط:
  1. داستان تاریخی King Henry VIII قسمت اول
  2. داستان تاریخی King Henry VIII قسمت دوم
  3. داستان تاریخی King Henry VIII قسمت سوم
  4. داستان انگلیسی الیزلبت اول : دختر هنری هشتم

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *