روز عشق

کتاب معرفی مراسم روز عشق

کتاب معرفی مراسم روز عشق

باسلام خدمت همه ی دوستان عزیز. مطلبی که امروز براتون در نظر گرفتیم درباره ی رسم ولنتاین یا روز عشقاق در کشور های اروپایی میباشد. در ادامه توضیحات مختصری از این روز امده است که به درک بهتر شما در خواندن مقالات پیوست شده، کمک میکند.

فقط توجه داشته باشید که یک مقاله رسم و رسوم و تاریخچه را به طور کامل توضیح داده است و درمقاله ی دیگر بیشتر به یادگیری کلمات مخصوص این روز توجه شده است.

روز عشق

 

روز ولنتاین

روز ولنتاین، (روز عشاق و یا روز عشق‌ورزی) در فرهنگ مسیحی سده‌های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن‌ماه و بعضی سال‌ها ۲۶ بهمن‌ماه) برگزار می‌شود. سابقهٔ تاریخی روز ولنتاین به جشنی که به

افتخار قدیس ولنتاین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. روز ولنتاین برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می‌باشد.

افسانه ولنتاین

تاریخچه کامل و دقیق ولنتاین در دست نیست و آنچه از پیشینه این روز می‌دانیم با افسانه درآمیخته‌است. امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده‌است که حداقل سه قدیس به نام والنتین یا والنتیوس وجود داشته‌اند که همگی به قتل رسیده‌اند، به همین دلیل چندین افسانه سعی در بازگوئی تاریخچه این آئین دارند.

طبق یک افسانه مشهور در سده سوم میلادی، در روم باستان در دوران فرمانروایی کلاودیوس دوم کشیشی به نام والنتین می‌زیسته است. کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند.

از این رو ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم قدغن می‌کند. والنتین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلاودیوس این امر را دریافت، والنتین را به مرگ محکوم کرد.
افسانه دیگر می‌گوید شاید کشیش والنتین به علت نجات دادن و فراری دادن مسیحیان از آزار و شکنجه رومیان کشته شده باشد. مطابق یک افسانه، کشیش وانتین خود عاشق دختر زندانبانش شده و نخستین کارت ولنتاین را خود او قبل از مرگش برای آن دختر فرستاد و در آن نوشت «از طرف والنتین تو».روز عشق

آداب و رسوم روز ولنتاین

از هدایای مرسوم در این روز هدایای شکلاتی را می‌توان نام برد. در کشورهای اروپایی و آمریکائی دادن شکلات به عنوان هدیه روز والنتین از شهرت خاصی برخوردار است. تزئین شکلات و پختن انواع آن نیز از آداب این روز به شمار می‌رود.

 

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد روز عشق یا همان روز ولنتاین صحبت کردیم و توضیحات مختصری در مورد این روز ارائه دادیم.

مقالات مرتبط:
  1. بهترین روش برای یادگیری زبان در منزل
  2. سولات غیر مستقیم در زبان انگلیسی
  3. یادگیری زبان انگلیسی در خواب امکان دارد؟
  4. داستان انگلیسی الیزابت اول : دختر هنری هشتم

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *