کتاب select reading

کتاب Select reading و بررسی آن

کتاب Select reading

خواندن مقالات و متون برای یادگیری لغات زبان و درک مطلب بسیار مفید است. کتاب Select Reading by Oxford که در چهار مجموعه منتشر شده است برای تقویت مهارت خواندن بسیار خوب است. این کتاب از انتشارات آکسفورد ( یکی از بهترین انتشارات دنیا) با لهجه امریکن منتشر شده. این کتاب جزو منابع آزمون‌هایی مثل IELTS,TOEFL,TOEICE,GEPT است. زبان پژوه در هر سطحی می‌تواند از این کتاب‌ها استفاده کند .این کتاب جزو محبوب ترین کتاب های مربوط به این مهارت است و برای شما پیشنهاد می شود.

مشخصات کتاب Select reading

متون جذاب و کلماتمهارت خواندن

این کتاب شامل ۱۴ فصل است که هر فصل آن درباره یک موضوع خاص، متن‌های بسیار جذابی دارد. تمام متن‌های این کتاب توسط معلمان با تجربه تایید شده است. انتخاب این متن‌ها بر اساس نیاز دانش ‌آموزان بوده و خواندن آن‌ها بسیار تاثیرگذار است. پزوهشگران و استادان اکسفورد با بررسی های دقیق و پرس و جو از زبان آموزان نیاز ها و مشکلات انها را فهمیده و این کتاب را تالیف کردند. هر فصل هدف مشخصی را دنبال می‌کند تا یک مهارت خواندن مخصوص را بهبود ببخشد.

برای مثال تجزیه و تحلیل جزئیات برای شناخت موضوع اصلی که یکی از مهارت های خواندن است. در هر متن فصل کلمات بسیاری به کار رفته است که بخش واژگان آن بر روی  مهارت تحلیل واژگان متمرکز است. برای مثال شکل واژگان و درک phrasal verbs. در انتهای هر فصل یکی از کلماتی که باید به خاطر بسپارید آمده است که کمک زیادی به زبان آموز می‌کند. در انتهای کتاب Select reading لیستی از تمام لغاتی که در کتاب وجود دارد را آورده‌اند و مانند یک دیکشنری کوچک عمل می کند.

تمارین و CD

تمرین که در انتهای هر فصل آمده برای یادگیری کامل فصل و بهبود مهارت‌های خواندن و درک مطلب شما بسیار کارآمد است. با انجام تمارین بیشتر شما تسلط بیشتری بر مهارت خواندن خواهید داشت. همینطور وجود یک دیسک اموزشی که در آن تمام متون به صورت صوتی وجود دارد و زبان پژوه تلفظ دقیق هر کلمه و جمله را میشنود. علاوه بر این وجود آزمون های مشابه TOEFL & IELTS زبان آموز برای سنجش پیشرفت خود کمک بسزایی می کند.

نقاط ضعفدرک مطلب

با اینکه کتاب Select reading ویژگی های خوبی دارد اما نقطه ضعفی در آن وجود دارد که بسیار مهم است. در هر فصل شما با متون زیادی روبه رو می‌شوید بدون هیچ تصویر یا شکل جذابی. درست است که متون آن سرگرم کننده و جذاب هستند اما وجود تصاویر برای اشتیاق زبان پژوه خیلی موثر است.

حرف آخر

مهارت خواندن یکی از چهار مهارت اصلی در زبان است. با خواندن متون در موضوعات مختلف شما بشدت می‌توانید دایره لغات و درک مطلب خود را افزایش دهید. به همین دلیل تقویت کردن این مهارت الزامی است. مجموعه کتاب Select Reading جزو بهترین کتب یادگیری مهارت خواندن هستند که در این مقاله برای شما تحلیل شد. حتماً توجه داشته باشید که ویژگی‌ها و نکات گفته شده در این مقاله بر اساس آخرین ویرایش این کتاب بوده است. در ویرایش‌های قبلی این کتاب مشکلاتی و طراحی‌های ضعیفی وجود داشت که برطرف شده است.

دیگر مقالات مرتبط

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *