زمان آینده در زبان انگلیسی future tense in English

زمان آینده در زبان انگلیسی

زمان آینده در زبان انگلیسی

با سلام خدمت همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد.امروز قصد داریم زمان آینده در زبان انگلیسی را بررسی کنیم.

زمان آینده یکی از زمان هایی است که در ابتدای راه یادگیری زبان انگلیسی آن را فرا می گیرید. یادگیری این زمان از اهمییت بالایی برخوردار است و باید به صورت دقیق آموزش داده شود.

در زاه یادگیری زبان بعد از گذشت مدتی، کم کم با زمان‌ های گذشته (Past Tenses) و آینده (Future Tenses) هم آشنا می‌شویم. یاد می‌گیریم که با اضافه کردن ed به آخر خیلی از فعل‌ها، می‌توانیم آنها را به حالت گذشته برگردانیم و با گذاشتن یک Will  قبل از فعل هم

زمان آینده در زبان انگلیسی

جمله را به شکل آینده درآورده‌ایم. با مطالعه تعدادی کتاب داستان و تماشای چند فیلم هم احتمالا آنقدر کلمه یاد میگیریم که بتوانیم به انگلیسی تا حدی منظور خود را به طرف مقابل برسانیم.

در ادامه برخی از اشکال زمان آینده را بررسی میکنیم:

برخی از زمان‌ های آینده در زبان انگلیسی

آینده ساده (Future Simple)

این اولین فرم از Future Tense ها است که معمولا در کلاس های زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. ساختار عبارت است از will یا won’t (که همان will not) است به علاوه شکل ساده یک فعل. این ساختار برای پیش بینی یک اتفاق در آینده، قول دادن، دادن یک پیشنهاد یا حتی انتخاب یک چیز به کار می‌رود. مثال :

.It will rain on Sunday

آینده استمراری (Future Continuous)

ساختارهای استمراری در زبان انگلیسی همگی شامل فعل به همراه ing و حالتی از be به کار می‌رود. در این مورد خاص، will be یا won’t be.

حالت Future Continuous برخلاف شکل ساده آن بر یک فعالیت در حال انجام در آینده تاکید دارد نه اتفاقی که قرار باشد یک یا چند بار در آینده بیفتد. به این مثال‌ دقت کنید:

.I don’t know whom I will marry, but I’m sure I will meet someone

اهمیت استفاده صحیح از زمان‌ های آینده در زبان انگلیسی چیست؟

زمان آینده در زبان انگلیسی

یکی از پدیده‌هایی که بسیار زیاد در کلاس‌ها مشاهده می‌کنیم این است که زبان آموزان در سطوح بالا هم اصرار دارند به همان شکل ساده‌ای که همان اوایل یاد گرفته بودند صحبت کنند: تعدادی جمله کوتاه با زمان‌های حال ساده، گذشته ساده یا آینده ساده که با یک یا چند and به هم وصل می‌شوند.

همانطور که قبلا هم گفته‌ایم، این شکل جمله‌سازی در آزمون آیلتس برای شما نمره‌ای بالاتر از 5 نخواهد آورد. فاکتور Complexity یکی از عوامل حیاتی در موفقیت در آزمون آیلتس است.

یکی از ابزارهایی که در بالا بردن Complexity به شما بسیار کمک می‌کند، استفاده از ساختارهای گوناگون زمانی در زبان انگلیسی است. استفاده صحیح از زمان‌ های آینده در زبان انگلیسی می‌تواند نمره شما را در آزمون‌ های بین‌ المللی زبان انگلیسی خیلی بالا ببرد.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد زمان آینده در زبان انگلیسی صحبت کردیم و همچنین انواع زمان های آینده و اهمییت استفاده صحیح از این زمان را بررسی کردیم.

مقالات مرتبط:
  1. آیا یادگیری زبان همراه با بازی امکان پذیر است؟
  2. نحوه شروع یک زبان جدید
  3. چگونه از ساختار منفی در جملات استفاده کنیم؟
  4. توصیف یک فرد به زبان انگلیسی

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *