علامت گذاری در زبان

علامت گذاری در زبان انگلیسی (قسمت دوم)

علامت گذاری در زبان انگلیسی (قسمت دوم)

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان فرساد. امروز قصد داریم از مباحث گرامر زبان انگلیسی به مبحث علامت گذاری در زبان انگلیسی (قسمت دوم) بپردازیم. با ما همراه باشید.

همان طور که در مقاله قبلی یعنی مقاله علامت گذاری در زبان انگلیسی گفتیم نشانه ها در زبان انگلیسی به مجموعه ‌ای از علامت هایی گفته می ‌شود که در ساختار نوشتاری زبان به کار می‌ روند. این علامت ها به متن نظم و ترتیب می‌ دهند و خواندن متن را آسان‌ تر و اصولی‎ تر می ‌کنند. نقطه، ویرگول، دو نقطه و سه نقطه و… نمونه‌ هایی از این علامت های نگارشی هستند. که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

علامت گذاری در زبانبرای یادگیری بهتر قبل از شروع مقاله علامت گذاری در زبان انگلیسی را بخوانید.

در این مقاله به بررسی ادامه علامت ها می پردازیم.

دو نقطه (:)

از دو نقطه در زبان انگلیسی برای لیست کردن موارد، ارایه توضیحات و نقل قول کردن استفاده می شود.

کاربرد ها

در نامه‌ های رسمی بعد از بخش ابتدایی نامه که شامل Dear + name of the person می‌شود از دو نقطه استفاده کنید.و وقتی که در جمله مرکب، یکی از جمله ‌ها توضیح یا مثال جمله دیگر باشد و حرف ربطی هم برای وصل کردن دو جمله به کار نرفته باشد، می‌توان به جای نقطه ویرگول از دو نقطه استفاده کرد.

نقطه ویرگول (;)

نقطه ویرگول در رایتینگ انگلیسی کاربرد های بسیار زیادی دارد. اول، برای متصل کردن دو کلاز مستقل که معنی نزدیکی به یکدیگر دارند استفاده می شود و وقتی در یک جمله مرکب، یکی از جمله‌ ها دارای ویرگول باشد، برای جدا کردن دو بخش جمله باید از نقطه ویرگول استفاده می کنیم.

همچنین وقتی می‌ خواهید از لیستی  صحبت کنید که هر کدام از بخش هایش خود دارای ویرگول است، برای جدا کردن بخش ها از نقطه ویرگول استفاده می کنیم.

خط تیره ( _ )

از خط تیره برای ساختن کلمات مرکب در رایتینگ انگلیسی استفاده می شود و وقتی کسری از اعداد را به حروف می‌نویسیم از خط تیره استفاده می کنیم و همان ظور که در مقاله نحوه خواندن اعداد در زبان انگلیسی گفتیم، همه اعداد از بیست و یک تا نود و نه را با خط فاصله می نویسیم.

گرامر زبان انگلیسینقل قول (“…”)

این علامت به علامت نقل قول معروف است و همانطور که از نام آن پیداست، برای نقل قول سخن افراد در جملات استفاده می‌شود. همچنین وقتی می ‌خواهیم از عبارت یا واژه ‌ای صحبت کنیم که معنای خاصی از آن مدنظر باشد، آن را داخل علامت نقل قول قرار می‌دهیم.

نکته کاربردی:

علامت سوال هم می‌تواند در داخل علامت نقل قول و هم در خارج از علامت نقل قول قرار بگیرد. وقتی که نقل قول جمله‌ سوالی باشد، علامت سوال باید داخل علامت نقل قول قرار بگیرد، و زمانی که سوال درباره نقل قول باشد علامت سوال باید خارج از علامت نقل قول قرار گیرد.

خلاصه مقاله:

در این مقاله که از مباحث گرامر زبان انگلیسی بود، به مبحث علامت گذاری در زبان انگلیسی (قسمت دوم) پردختیم و علامت های مهم در زبان انگلیسی را بررسی کردیم.

مقالات مرتبط:
  1. اعداد در زبان انگلیسی
  2. زمان حال استمراری در زبان انگلیسی
  3. اسم در زبان انگلیسی و انواع آن
  4. کلمات مشابه در زبان انگلیسی

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *