meaning of chunk in English مفهوم

مفهوم chunk در زبان انگلیسی چیست؟

مفهوم chunk در زبان انگلیسی چیست؟

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد. امروز قصد داریم تا مفهوم chunk در زبان انگلیسی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

شما کلمات و لغات را چگونه حفظ می‌کنید؟ آیا کلمه به کلمه آن را یاد می‌گیرد و در خاطرتان می‌ماند؟ وقتی می‌خواهید از کلمات ذهنی خود استفاده کنید مشکلی ندارید؟

هر زبان متشکل از کلماتی است که طبق قواعد خاص و با ترتیب مشخص چیده شده و با آهنگ و لحن مناسب، بیان می‌شود. بنابراین یک بخش مهم در هر زبان، لغات هستند. در واقع ابزار اصلی شما برای سخن گفتن، نوشتن و … قطعا لغات هستند.

ما در این نوشته می‌خواهیم یک تکنیک کلیدی را توضیح دهیم. در مرحله اول به این سؤال پاسخ می‌دهیم:

مشکل اصلی زبان آموزان در حفظ لغات ریشه در چه امری دارد؟

مفهوم chunkمشکل اصلی در حفظ لغات

مشکل اصلی اکثر زبان آموزان این است که کلمات را به صورت تک تک و جداگانه حفظ میکنند. یادگیری حجم زیادی از لغات، بدون آنکه بتوانید از آن‌ها به درستی استفاده کنید، تاثیر چندانی در مکالمه شما ندارد.

راه حل این مشکل

اگر میخواهید تسلط شما بر زبان انگلیسی زیاد شود و بتوانید به راحتی مکالمه کنید و یا بنویسید باید از ساختار های مناسب و استاندارد استفاده کنید. در واقع شما باید لغات را در یک ساختار مناسب و دارای چهار چوب حفظ کنید که در حافظه شما ماندگار شود.

شما باید با شناخت روش‌های یادگیری مؤثر لغات انگلیسی ، لغات را به حافظه بلند مدت بسپارید و یاد بگیرید از لغت‌ها، در جایگاه درستی در جملات، استفاده کنید.

برای این کار شما باید از «chunks» استفاده کنید.

بله. هدف ما این است که در این نوشته در مورد chunk با شما صحبت کنیم. حالا به این سؤال پاسخ دهید:

منظور از chunk چیست و چه کاربردی دارد؟

مفهوم chunk

شاید به طور خلاصه بتوان گفت که chunk همان مفاهیمی هستند که در انتقال پیام نقش اصلی را ایفا میکنند. در این مفاهیم تکه‌های از اطلاعات مجزا در کنار هم قرار می‌گیرند که به لحاظ ادراکی بسیار مؤثر هستند.

اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم باید بگوییم: شما وقتی میخواهید بر یک زبان مسلط شوید، اولین راه این است که کلمات را بخوانید ولی صرفا با این کلمات نمیتوانید یک متن بنویسید و یا یک مکالمه خوب داشته باشید.

شما نیازمند این هستید که جایگاه کلمات را در جملات و عبارات مختلف بدانید. برای این کار باید به سراغ مفاهیم بروید که از کنار هم قرار گرفتن چند لغت ایجاد شده اند. این مفاهیم همان chunk هستند.

Chunk ها میتوانند با توجه به موضوعات مختلف از جمله موسیقی، آداب و رسوم، رفتارها، مراسم ها و … متفاوت باشند. شما باید chunk های مناسب هر موضوع را یاد بگیرید.

فایده اصلی استفاده از chunkمفهوم chunk

نکته اخر و مهم دیگری که باید به آن بپردازیم این است که فایده اصلی در استفاده از chunk چیست؟

شما در حال آموختن یک زبان بین المللی هستید. توصیه ما این است که برای تسلط بر این زبان حتما به سراغ chunk بروید.

در واقع chunk یک جهش فکری‌ ایجاد می‌کند و کمک می‌کند تکه‌های اطلاعات از طریق معنا در کنار هم قرار بگیرند. از آنجایی که یک کلیت منطقی میان اطلاعات وجود دارد شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را به خاطر بسپرید.

یادتان باشد که حفظ کردن یک اصل بدون فهمیدن آن یا محتوای مطلب، به فهم درست یک مطلب کمک نمی‌کند.

Chunk در واقع شبیه یک پازل است که قطعات مختلفی که به تنهایی بی معنا هستند را در کنار هم قرار میدهد و یک مفهوم واقعی را به مخاطب منتقل میکند.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در رابطه با مفهوم chunk در زبان انگلیسی صحبت کردیم. و فواید این موضوع را بررسی کردیم.

مقالات مرتبط:
  1. آموزش آدرس دادن در انگلیسی
  2. نمایشنامه باغ وحش شیشه ای
  3. داستان کوتاه یک تکه طلا
  4. اصطلاحاتی برای ابراز هیجان

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *