تقویت مهارت speaking صحبت کردن زبان انگلیسی مکالمه

تقویت مهارت Speaking

تقویت مهارت Speaking

چه نکاتی در تقویت مهارت speaking و صحبت کردن به زبان انگلیسی موثر است؟

با کمی تلاش و صبر میتوانیم صحبت کردن به زبان انگلیسی را یاد بگیریم. به اتفاق برخی نکات موثر در تقویت مکالمه زبان انگلیسی را با هم مرور می‌کنیم:

اختصاص زمان و تمرین کافی

اول از همه به خاطر داشته باشید که خوب صحبت کردن نیاز به زمان و تمرین کافی دارد. توقع نداشته باشید ظرف مدت کوتاهی همانند شخصی که زبان مادری اش انگلیسی است، مکالمه کنید. به خاطر داشته باشید که شهر روم یک روزه ساخته نشد!

همانند بچه ای که پس از مدت زیادی شنیدن، شروع به صحبت کردن می کند شما نیزباید صبور و امیدوار باشید که بالاخره یک روز می توانید به روانی صحبت نمایید.

توانایی صحبت کردن شما تا حدی تحت تاثیر شخصیت شما است. مثلاً شاید شما شخصی پرحرف و اجتماعی باشید یا اینکه ساکت و خود دار عمل کنید. با وجود این در نظر داشته باشید که صحبت کردن زبان دوم همانند یادگیری زبان مادری “کاملاً طبیعی” نیست.

تقویت مهارت

لازم است تعامل زیادی با دیگران داشته باشید (این تعامل باید از طریق انگلیسی یا هرزبانی باشد که در حال فراگیری آن هستید.) همواره به خاطر بسپارید که با سعی و تلاش به موفقیت خواهید رسید.

مشارکت با دیگران هنگام یادگیری

یافتن یک شریک زبانی روشی ایده آل برای تمرین صحبت کردن می باشد به ویژه وقتی که شریک شما همکلاس ویا هم سن و سال شما هم باشد چرا که اشتراکات بیشتری بین شما وجود دارد .

به کمک اینترنت شما می توانید به فراتر از مرزهای ملی بروید و با افراد بومی انگلیسی زبان آنسوی کشورتان دوست شوید. می توانید در سایت های مربوط به آموزش زبان انگلیسی عضو شوید و دوستان اینترنتی پیدا کنید و با آنها صحبت کنید. طبیعتاً بین شما و آنها تفاوتهای فرهنگی  وجود دارد و این باعث جذاب تر شدن مکالمات شما می شود.

اگر شما فردی درون گرا یا خود دارهستید و به سختی با دیگران ارتباط برقرار می کنید، می توانید با خودتان حرف بزنید. این عمل هنگامی که اعتماد به نفس کافی نداشته یا مبتدی هستید نیز به شما کمک شایانی می کند.

پذیرفتن حقایق حین فراگیری مکالمه زبان انگلیسی

که حتی یک سفر طولانی نیز با برداشتن اولین قدم آغاز می شود و اولین قدم احتمالاً مشکل ترین قدم است. اما پس از آن به مرور قدم های بعدی آسان تر شده و پیشرفت شما سریع تر می شود.

اگر در شروع کار موفق نبودید و یا دیگران به خاطر اشتباهتان به شما خندیدند، نگران نشوید! مکالمه زبان انگلیسی بدون اشتباه و خطا تقریبا غیر ممکن است. هر چه وسواس بیشتری برای دقیق و بدون غلط صحبت کردن به خرج دهید، پیشرفت خود را کندتر می کنید. مجدداً به خاطر داشته باشید که شما همانند کودکی هستید که زبان مادری اش را همراه با اشتباه صحبت می کند.

برای بررسی مهارت مکالمه زبان انگلیسی خود، می توانید صدایتان را ضبط و در زمانی دیگر به آن گوش داده و به نقاط ضعف و قوتتان توجه کنید. اگر از تلفظ کلمه‌ای مطمئن نیستید، بهترین راه رجوع به یک دیکشنری استاندارد می‌باشد.

تقویت مهارت

هنگام صحبت کردن با دیگران گاهی اتفاق می افتد که کلمه یا عبارت خاصی را فراموش می کنید و یا حتی آن را نمی دانید. در چنین حالتی، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و سعی کنید از کلمات و عبارات دیگری برای انتقال منظور خود استفاده کنید.

با افزایش دامنه ی لغت زبان انگلیسی خود، می توانید به سهولت منظورتان را از طریق مکالمه و یا نوشتن منتقل کنید. به عنوان یک زبان آموز بهتر است که یاد گیری لغت را یکی از عادات روزمره خود کنید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد راه های تقویت مهارت اسپیکینگ نکات مفید و کاربردی بررسی کردیم و تکنیک هایی را برای تقویت این مهارت ارائه دادیم.

مقالات مرتبط:
  1. یادگیری زبان همراه با بازی
  2. چرا زبان انگلیسی را یاد نمی گیرم؟
  3. یادگیری زبان از طریق فیلم
  4. مکالمه انگلیسی را چطور یاد بگیریم؟

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *