اشتباهاتی که در آزمون آیلتس نباید

اشتباهاتی که در آزمون آیلتس نباید انجام دهید

اشتباهاتی که در آزمون آیلتس نباید انجام دهید

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد. امروز قصد داریم اشتباهاتی که در آزمون آیلتس نباید انجام دهید را بررسی کنیم.

نداشتن استراتژی در آزمون آیلتساشتباهاتی که در آزمون آیلتس نباید

اینکه زمان بیشتری را به مقاله ی دوم رایتینگ اختصاص دهید یا به قسمت آخر ریدینگ تصمیمات مهمی هستند که می توانند روی نمره ی شما اثر جدی بگذارند چون آیلتس با پیشروی در قسمت ها سخت تر می شود. وقتی شما در حال آماده شدن برای امتحان هستید مهم است که بر مبنای نقاط قوت و نقاط ضعف خود برنامه ریزی کنید.

از جلسات تمرینی برای مطالعه ی آنچه امتیاز بیشتری دارد استفاده کنید و اینکه حل کدام قسمت ها بیشتر طول می کشد. یک معلم پیدا کنید تا در این تسک به شما کمک کند و به شما استراتژی بیاموزد.

صرف زمان برای اصلاح

این برای هر امتحانی در زندگی قابل اجرا است اما اشتباهات جزئی در آیلتس می توانند باعث از دست دادن نمره شوند که این صلاحیت شما را برای درخواست دادن در شرکت ها یا موسسات مخصوص شغل یا دوره ای مشخص می کند. وقتی شما هر کدام از تسک ها را به پایان می رسانید، زمانی را برای اطمینان از صحیح و به جا بودن جواب های خود اختصاص دهید، به جای اینکه این احساس را داشته باشید که وقتی زمانش را داشتید باید برگه ی خود را بازبینی می کردید.

وقتی شما پنج دقیقه زمان دارید ما پیشنهاد می کنیم به جای اینکه تلاش کنید تا بیشتر بنویسید همه ی توجه خود را به بازبینی آنچه نوشته اید معطوف کنید. کمک دیگری که این کار می تواند به شما بکند این است که حواستان به اشتباهات رایجی که مرتکب می شوید باشد و مراقب اشتباهات گرامری هم باشید.

خواندن درست دستورالعمل

خواه باید با 10 لغت جواب دهید یا 250 لغت، وقتی به سوالات رایتینگ پاسخ می دهید باید نقل بیان کرده و تلاش کنید تا در محدوده ی لغات تعیین شده بمانید، نه از آن فراتر روید نه کمتر از آن حد بنویسید. اینکه کمی بیشتر یا کمتر از حد لغات بنویسید قابل قبول است اما هر چه به تعداد لغات مورد نظر نزدیکتر باشید شانس بیشتری دارید تا به ایلتس 6.5 تضمینی و یا حتی بالاتر به نمره ی ۹ آیلتس نزدیکتر شوید. توجه کنید که نوشتن بیشتر احتمال خطا را افزایش میدهد.

نفس بکشید، مکث کنید

اشتباهاتی که در آزمون آیلتس نبایدخواه برای قسمت اسپیکینگ باشد یا رایتینگ، مکث کردن و نفسی عمیق کشیدن قبل از جواب دادن می تواند به شما کمک کند تا افکار خود را متمرکز کنید. برخی از زبان آموزان می خواهند با سرعت به سوالات پاسخ دهند.

این مساله به طور رایجی شناخته شده است که عجله در ارائه ی جواب به دلیل محدودیت زمانی می تواند باعث اشتباهات زیادی می شود که می خواهید هر طور شده از آنها اجتناب کنید. پس، وقتی شما برای آیلتس آماده می شوید، مطمئن شوید که زمانی را برای تنفس و آماده سازی در استراتژی خود قرار دهید. داشتن تمرکز یکی از ضروری ترین کار ها در روز جلسه آیلتس است.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در رابطه با اشتباهاتی که در آزمون آیلتس نباید انجام دهید صحبت کردیم و نکاتی را ارائه دادیم.

مقالات مرتبط:

  1. فایل صوتی آموزش اصطلاحات ویژه سفر
  2. چگونه کلمات زبان انگلیسی را حفظ کنیم؟
  3. 11 نکته برای تقویت مهارت نوشتاری
  4. سه مشکل اصلی پیش روی یک زبان آموز

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *