تولیمو

تولیمو چیست؟

تولیمو چیست؟

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان فرساد. امروز قصد داریم در مورد آزمون تولیمو صحبت کنیم. با ما همراه باشید…

دانشجویان آموزش زبان انگلیسی  تولیمو يا TOLIMO، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization  می باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعيين سطح دانش زبان انگلیسی می باشد. _ بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن یک نمره زبان (تولیمو، تافل، MCHE و …) برای قبولی در آزمون دکترا لازم است.

دانشجویان اموزش زبان انگلیسی دفترچه سوالات و نحوه پاسخگويي:

دانشجویان آموزش زبان انگلیسی در جلسه آزمون به هر يک از داوطلبان زبان انگلیسی پيشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده می شود که يک دفترچه تشريحي (دفترچه شماره 1) و دفترچه ديگر تستی(دفترچه شماره 2) خواهد بود. داوطلبان بايد پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ بدهند.تولیمو


دانشجویان آموزش زبان انگلیسی تعداد سوالات و مدت پاسخگویی

:دفترچه شماره 1:
دانشجویان آموزش زبان انگلیسی این بخش يک سوال تشریحي نوشتاری (Writing) که داوطلب 30 دقيقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنويسد.
– دفترچه شماره 2:
دانشجویان آموزش زبان انگلیسی این بخش حاوي 140 سوال تستی شامل ساختار و نوشتار زبانی (Structure and written expression)، خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) و درک مطلب شفاهي يا شنيداري (Listening comprehension) مي باشد که داوطلبان بايد طبق زمانبندی زير به اين سوالات پاسخ بدهند:

– ساختار و نوشتار زبانی (40 سوال و مدت پاسخگويي 30 دقيقه)
– خواندن و درك مطلب (50 سوال و مدت پاسخگويي 55 دقيقه)
– درك مطلب شفاهی (50 سوال و مدت پاسخگويي 35 دقيقه)

تذکر مهم:

– دانشجویان آموزش زبان انگلیسی در جلسه آزمون منحصرا سوالات بخش شنيداري از بلندگو پخش مي شود و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش مي شود، نسبت به انتخاب يکي از 4 گزينه اي که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش درج گرديده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاري نمايند.
– متن سوالات شنيداري فقط يک بار از بلندگو پخش مي شود و قابل تکرار نيست.

محاسبه نمره:

دانشجویان آموزش زبان انگلیسی نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره كل منظور می شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است.

تولیمو

نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از ۴۷۹ ضعیف تلقی می شود.

دانشجویان آموزش زبان انگلیسی لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می شود.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد آزمون تولیمو که در واقع آزمونی استاندارد برای تعيين سطح دانش زبان انگلیسی صحبت کردیم و مراحل این آزمون را یررسی کرده و نکات کاربردی و مفیدی را ارائه دادیم.

مقالات مرتبط:
  1. سه مشکل اصلی پیش روی یک زبان آموز
  2. چگونه سوالات درک مطلب را پاسخ دهیم ؟
  3. آیا چند زبانه بودن به ارتقاء شغلی ما کمک می کند ؟
  4. چگونه یادگیری کلمات زبان انگلیسی را سرعت بخشیم ؟

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *