نحوه برنامه ریزی برای یادگیری زبان schedule Plan for learning English

نحوه برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

نحوه برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

با سلام خدمت همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد. امروز قصد داریم نحوه برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

برای یادگیری زبان انگلیسی شما به یک برنامه کامل و پیوسته و بدون عیب و نقص نیاز دارید. در ادامه این مقاله چند روش برای برنامه ریزی به شما آموزش می دهیم.

نحوه برنامه ریزی برای یادگیری زبان

سطح زبان خودتان را بدانید

قبل از شروع بدانید که در چه سطحی هستید.برای اینکه بتوانید پس از گذشت مدتی متوجه پیشرفت خودتان شوید ابتدا باید سطح اولیه خودتان را بدانید.
باید بدانید کجا بوده اید و حال کجا هستید. این کار به شما کمک میکند تا همیشه انگیزه خود را حفظ کنید و نسبت به رسیدن به اهدافتان دلسرد نشوید.

در کلاس های زبان شرکت کنید

کلاس فضای بسیار مناسبی برای یادگیری زبان است و همچنین یکی از گام های مهم در راستای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود.

برای خود امتحانات هفتگی تنظیم کنید

ارزیابی خودتان بسیار ضروریست و باعث می‌شود که انگیزه خودتان را از دست ندهید پس خودتان را به صورت هفتگی امتحان کنید.
برای یک ماه هر هفته از خودتان یک امتحان یا چند امتحان با سطح یکسان بگیرید. متوجه خواهید شد که با گذشت هر هفته نمراتتان در امتحان بالا و بالا تر میرود و این نشانه پیشرفت شماست. به شما توصیه میکنم که پس از تصحیح امتحان، جواب‌های اشتباه خود را پاک نکنید و آنها را نگه دارید.
اولین امتحان، دومین امتحان و همین طور تا چهارمین امتحان را به صورت مرتب مشخص کنید و در آخر ماه پاسخ‌های آنها را باهم صحیح کنید تا متوجه پیشرفت خودتان در هر امتحان شوید.

 برای خودتان در بیرون از کلاس هم برنامه ایی تنظیم کنید

داشتن برنامه ای کار‌آمد میتواند به شما کمک شایانی بکند. زبان انگلیسی زبان فراری است و اگر به صورت مکرر تکرار و کار نشود خیلی سریع فراموش میشود.
پس شما باید برنامه ای برای خود تنظیم کنید که در آن تمرین زبان انگلیسی هم وجود داشته باشد، حتی اگر در روز وقت کمی به آن اختصاص داده باشید.
این برنامه باید هدف شما را در بر بگیرد.نحوه برنامه ریزی برای یادگیری زبان
یعنی خودتان بدانید که با انجام این برنامه به چه چیزی دست خواهید یافت.
به زبان ساده تر میتوان گفت که همه‌ی ما یک هدف کلی داریم که میتوانیم آنرا به هدف های کوچک تری تقسیم کنیم و قدم به قدم با رسیدن به این هدف های کوچک تر به هدف اصلی خود برسیم. پس باید هدف اصلی خود را به هدف های کوچک تر تقسیم کرده و راه های رسیدن به آن هدف ها را انجام دهیم.

مهارت های چهارگانه را با هم تقویت کنید

سعی کنید تمامی مهارت های خود را به یک اندازه قوی کنید و مهارتی را نادیده نگیرید. اکثر زبان آموزان مهارت رایتینگ قوی ندارد و در آزمون ها دچار مشکل می شوند.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در رابطه با نحوه برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردیم و چند راه برای داشتن یک برنامه خوب را بررسی کردیم.

مقالات مرتبط:
  1. دانلود مکالمه آموزشی مصاحبه شغلی
  2. راه های افزایش نمره ریدینگ در آزمون آیلتس
  3. چگونه از ساختار منفی در جملات استفاده کنیم ؟
  4. سه مشکل اصلی پیش روی یک زبان آموز

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *