درک مطلب

چگونه سوالات درک مطلب را پاسخ دهیم؟!

چگونه سوالات درک مطلب را پاسخ دهیم؟!

با سلام خدمت همراهان همیشگی موسسه فرساد امروز با پاسخ این سوال در خدمت شما هستیم

حتما تا بحال در ازمون هایی زبان انگلیسی شرکت کرده اید که قسمت زبان آنها شامل سوالات درک مطلب میشود. در این پست میخواهیم شما رو با چگونگی بهتر جواب دادن این دسته از سوالات آشنا کنیم. در اینجا سه مرحله اساسی را مطرح میکنیم.

برای بالا بردن مهارت  داوطلبان در پاسخ­گویی به سؤالات بخش درک مطلب با توجه به تعداد زیاد این سؤالات در مقایسه بابخش­های گرامر و واژگان، وجود واژه­های ناآشنا و زمان محدود اختصاص یافته در این گونه آزمون­ها 5 الی 6 دقیقه ؛ در ابتدا توضیحات مختصری در رابطه  با شیوه­های خواندن، ارائه، سپس توصیه­های لازم برای استفاده­ی حداکثری از زمان پیشنهاد می­گردد.درک مطلب

مرحله اول درک مطلب زبان انگلیسی :

صورت سوال را بخوانید.

باید به دنبال چه اطلاعات و عبارات و کلیدواژه‌هایی بگردید تا در حین خواندن آنها را مشخص کنید و بعدا نیاز به بازخوانی کل مطلب نباشد.
قبل از خواندن متن ؛ سوالات مطرح شده را بدون گزینه ها بخوانید. با این کار شما متوجه خواهید شد که در حین خواندن کدام قسمت ها را باید هدفمند بخوانید. راه دیگری که به شما کمک خواهد کرد اینست که صورت سوال را برای خودتان ساده کنید.

مرحله دوم  درک مطلب زبان انگلیسی :

متن را دقیق و تحلیلی بخوانید.

باید کدام قسمت‌ها را جمله به جمله و سریع بخوانید و کدام قسمت ها‌ را کلمه به کلمه و با دقت بخوانید. در نتیجه با این روش می توانید بطور هوشمندانه ای در زمان صرفه جویی کنید.

در این مرحله سعی نکنید فقط با هدف تمام کردن؛ متن را بخوانید. زیرا با این کار فقط وقت هدر داده اید و قادر نخواهید بود به سوالات پاسخ دهید. یک بار متن را با دقت و ذهن فعال بخوانید بهتر است از چندین بار سطحی خواندن.

این بدین معنا نیست که وقت زیادی را صرف خواندن کنید؛ همینکه با تمرکز بخوانید کفایت میکند. در حین خواندن مراقب باشید توجه بیش از حد به جزئیات شما را از مسیر کلی متن خارج نکند. نکته ی دیگر اینکه در حین خواندن زیر مطالب اصلی و جملات کلیدی خط بکشید.

شاید هنگام پاسخگویی به سوالات احساس نیاز به خواندن دوباره متن کنید ؛ با این کار وقت کمتری برای پیدا کردن قسمت مربوطه متن خواهید گذاشت.

مرحله سوم درک مطلب زبان انگلیسی :

پاسخ دادن به سوالات درک مطلب
در این مرحله بهتر از مفروضات شخصی و اطلاعات قبلی خود را کنار بگذارید و باتوجه به متن پاسخ دهید. مسئله دیگر حذف کردن گزینه های نامربوط میباشد که در اخر به گزینه بهتر و پاسخ درست خواهید رسید‌. وقت را هرگز برای پاسخ دادن به سوالی که نمیدانید از دست ندهید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در مورد اینکه چگونه سوالات درک مطلب را پاسخ دهیم صحبت کردیم و سه مرحله مهم یرای پاسخ به این سوالا را بررسی کردیم.

مقالات مرتبط:

  1. راه های یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از تصاویر
  2. تمرین مکالمه زبان انگلیسی و راه های مفید برای تمرین
  3. فوت و فن های یادگیری هر زبانی که دلتان می خواهید
  4. هنگام صحبت کردن به انگلیسی نباید این 7 کار را انجام دهیم

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *