Understanding and using grammar

Understanding and using grammar

Understanding and using grammar

نزدیک به چهل سال است که کتاب Understanding and using grammar مورد استفاده بسیاری از زبان‌آموزان است. در ویرایش‌های قبلی این کتاب مشکلات زیادی وجود داشت اما در آخرین ویرایش آن یعنی ویرایش پنجم می‌توان گفت که تبدیل به یک کتاب کامل برای یادگیری گرامر زبان شده است. سطح کتاب برای زبان‌پژوهان مبتدی تا پیشرفته بسیار‌خوب است. کتاب در انتشارات Pearson منتشر شده است و نویسندگان آن Betty S.Azar , Stacy A.Hagen هستند. این کتاب جزو منابع مقدماتی آزمون آیلتس است. برای دیدن دیگر منابع مقدماتی اینجا کلیک کنید.

کتاب محبوب و مشهور Understanding and using grammar با روش کاربردی و تمریناتی متنوع تمام مهارت‌های زبانی شما یعنی writing, listening, Reading and speaking را به خوبی تقویت می‌کند. ویرایش آخر آن به یادگیری دستورزبان از طریق مکالمات و ارتباطات پرداخته که به شما نشان می‌دهد چطور مکالمه خود را شروع کنید.

کتاب understanding and using grammar برای تقویت گرامر و دلایل استفاده از آن

تدریس آسان و کاربردی گرامرگرامر زبان,کتاب یادگیری گرامر

ابتدای هر فصل آزمون‌هایی از فصل قبل وجود دارد که زبان‌آموز با انجام آن‌ها فصل قبل را مرور می‌کند. در فصل جدید ابتدا گرامری که در آن فصل تدریس می‌شود را معرفی می کند. در بخش بعدی دو شخصیت از مبحث گرامری این فصل در مکالمات خود استفاده می‌کنند تا درک آن بهتر شود. در آخر یک شخصیت گرامر آن فصل را با زبانی ساده و کامل توضیح می‌دهد. در هر فصل Reading‌های جذاب وجود دارد که مهارت خواندن را بهبود می‌بخشد. یک ویژگی مهم وجود جداول یا چارت‌هایی است که نکات گرامری آن فصل توضیح داده و به شما این امکان را می‌دهد تا گرامر نوشتاری و گفتاری را بهتر درک کنید.

تمارین و آزمون‌ها برای گرامر

هر فصل دارای تمارین بسیار متنوع و پویایی است. بعضی از این تمارین به صورت مشارکتی هستند و مهارت speaking شما را تقویت می‌کنند. مهارت نوشتاری گام به گام و با اصول صحیح writing گفته شده است و شما با تمرین می‌توانید آن را به خوبی یاد‌بگیرید. بعد از حل تمارین شما می‌توانید جواب‌های خود را با استفاده از کتاب کلید جواب‌ها یا در وبسایت مخصوص چک کنید. در انتهای هر فصل آزمون هایی تعبیه شده اند که دارای ۲۰ سوال مختلف است. با انجام این آزمون‌ها نه تنها میزان یادگیری خود را می‌سنجید بلکه می‌توانید آن‌ها را در وبسایت ذخیره کنید تا میزان پیشرفت خود را ببینید.

  وبسایت و CD در رابطه با گرامر

سی دی صوتی و تصویری که به همراه کتاب وجود دارد شامل موارد زیر است: تدریس گرامر به صورت تصویری، فایل های صوتی شامل داستان‌هایی درباره گرامر، فایل video script و ویدیوهایی برای توضیح بیشتر هر مبحث گرامری. وبسایت مخصوصی برای نویسنده این کتاب وجود دارد که در آن جواب تمارین و آزمون‌ها هستند. همینطور در این وبسایت اشتباهاتی که در تمارین و آزمون‌ها داشتید را به خوبی توضیح می‌دهد تا آنها را یاد‌بگیرید. با ذخیره آزمون‌ها در این وبسایت شما می‌توانید میزان پیشرفت خود را بسنجید.

نقاط ضعفUnderstanding and using grammar

این کتاب در واقع تمام مباحث گرامری را که باید یاد داشته باشید را در بر‌می‌گیرد تنها نقطه ضعف‌هایی که می‌توان از آن گرفت ترتیب محتویات آن است. تمام مباحث فصل‌ها به صورت خطی و پشت سر‌هم آمده‌اند و این ممکن است باعث خستگی زبان‌پژوه شود. موضوع دیگر شاید نتوان نام آن را نقطه ضعف گذاشت اما طراحی کتاب خیلی برای self-study یا همان خودخوانی مناسب نیست و بهتر است توسط یک استاد تدریس شود.

کلام آخر

کتاب‌های زیادی برای تدریس گرامر وجود دارد اما بیشتر آن‌ها به خوبی این کتاب گرامر را آموزش نمی‌دهند. شما می‌توانید تمام مباحث گرامری را به زبان ساده و کاربردی یاد بگیرید. این کتاب یکی از منابع آزمون آیلتس است و یادگیری آن در کنار کتاب English grammar in use به شما کمک بسیار زیادی می‌کند تا در این آزمون سربلند شوید.

مقالات مرتبط

۱- یادگیری گرامر زبان انگلیسی با کتاب Grammar in use

۲- یادگیری زبان بصورت خودآموز

۳- معرفی بهترین منابع آیلتس برای سطوح مقدماتی آزمون آیلتس

۴- چند نکته برای بادگیری گرامر زبان انگلیسی

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *