مهارت نوشتاری انگلیسی English Writing Skill

مهارت نوشتاری انگلیسی English Writing Skill

مهارت نوشتاری انگلیسی English Writing Skill

۳ نکته اساسی که باید در تقویت مهارت نوشتاری انگلیسی خود یا به عبارتی English writing Skill بدانیم …

مهارت نوشتاری writing skill یا به عبارت ساده‌تر همان توانایی نوشتن، یکی دیگر از مهارت‌ های زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری است. این مهارت مانند سایر مهارت های زبان نیاز به تمرین و ممارست فراوان دارد . حال این سوال پیش می آید که این مهارت برای چه کسانی مفید می باشد؟ چه تفاوت‌هایی بین سایر مهارت‌ ها و مهارت نوشتاری بویژه در زبان انگلیسی وجود دارد که باعث شده این مهارت یکی از سخت‌ترین مهارت‌های زبان باشد؟ در طول مدت تحصیل و سپس تحصیل خود ایهن جمله را بارها از زبان علاقه‌مندان به زبان انگلیسی و هم مدرسین زبان شنیده‌ام که وقتی کار به مهارتی چون Writing می‌رسد، از سختی و چالش های یادگیری آن نالیده‌اند. 

در این مقاله …

پاسخ اولین سوال کسانی است که قصد ادامه تحصیل در یک کشور خارجی را دارند. افرادی که می‌خواهند روابط بین المللی با سایر کشورها برقرار کنند. به عنوان یک مدرس زبان انگلیسی خوب نیز این می‌بایست بر این مهارت تسلط داشته باشید تا بتوانید آن را به دیگران آموزش دهید.

 هدف این مقاله ایجاد آشنایی اولیه شما با مهارت با نوشتن به در زبان انگلیسی است. در مقالات بعدی به سوالات دیگر پاسخ داده و درباره آن بیشتر صحبت می‌کنیم. اما نکاتی چند دزباره این مهارت نسبتا سخت اما جذاب. 

گرامر در مهارت نوشتاری:

برای نوشتن رعایت نکات گرامری از جمله مواردی است که باید به آن توجه شود .این نکات شامل زمان‌ جمله و ترکیبات وصفی و بسیاری از نکات دیگر است تا مفهوم بدرستی به خواننده منتقل شود . در مقاله Writing Skills می‌توانید در باره اهمیت گرامر بیشتر بخوانید.  برای نوشتن یک مقاله آیلتس IELTS، به عنوان مثال، باید حداقل ۱۶ نکته گرامری را رعایت نمود. مقاله « ۱۶ نکته گرامری برای آیلتس » را بخوانید.  این موضوع برای نوشتن مقالات علمی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

از یکدیگر می‌آموزیم.

انتخاب واژگان Word Choice:

در هر زبانی انتخاب واژگان مناسب و به کاربردن درست و بجای آن‌ها از نشانه‌های سواد و میزان مطالعه بالا است. واژگان باید با توجه به هدف، نوع نوشته، مخاظب هدف، رسمی یا کم‌تر رسمی و یا حتی غیر رسمی بودن نوشته انتخاب شوند. در مقاله مربوط بکارگیری واژگان در Writing توضیحات مفصلی در این‌باره داده شده است. نحوه فراگیری وازگان نیز در مقاله « روش‌ های افزایش دایره لغات انگلیسی » توضیح داده شده است. بنابراین به توضیح مهمترین نکات می‌پردازیم. برای نوشتن، لغات متنوع و البته مرتبط با موضوع استفاده کنید. جملات می‌بایست رسا و با مفهوم باشند . از اصطلاحات عامیانه در نوشتن بدرستی و بجا استفاده کنید . شما می توانید از کتابهای راهنما که باعث تقویت این مهارت می شود مانند Write with Confidence  استفاده کنید.

چطور شروع کنیم؟ مهارت نوشتاری انگلیسی English Writing Skill

برای اینکه بخواهید در این مهارت به تبحر برسیم همیشه یک قلم و کاغذ دردست داشته باشید. لغات مرتبط با یک موضوع را یاد بگیرید شروع به نوشتن یک متن کنید. از هر فرصتی هر چند اندک برای تقویت این مهارت استفاده کنید . فکر نکنید برای نوشتن باید زمان زیادی داشت. در آزمون آیلتس، زمان نوشتن برای مهارت نوشتاری Writing تنها یک ساعت است که البته خود به شامل دو بخش Task 1 و Task 2 می‌شود. پس داشتن تنها ۱۰ دقیقه برای نوشات یک متن کوتاه می تواند زمان بسیار ارزشمندی باشد.

 

ساده شروع کنیم …

نوشتن داستان، نامه به یک همکار و غیره می‌تواند نمونه‌ای از موضوعاتی باشد که شما می‌توانید برای نوشتن از آنها استفاده کنید. این کار یک تمرین عالی برای تقویت مهارت نوشتن می‌باشد. یکی دیگر از تمرین‌های عالی برای این کار این است که شما می‌توانید هر کتاب مفید به زبان فارسی را به زبان انگلیسی برگردانید. هدف ترجمه متن فارسی به انگلیسی نیست بلکه هدف رساندن منظور به زبان انگلیسی است.

اولین قدم …

اولین قدم همیشه سخترین قدم است. در این مقاله گوشه‌ای از موارد یادگیری مهارت نوشتن را با هم مرور کردیم. حال نوبت شماست که قلم بردارید و شروع کنید. توجه داشته باشید که برای یادگیری یک مهارت باید دست به مهارت زد. نمی‌شود صرفا آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی بخوانی و راننده شوی! نمی‌شود خظر تصادف را به جان نخری و بتوانی ماشین برانی! صد البته نوشتن بسیار راحتر و بی خطرتر است وقتی ما در کنار شما ایستاده‌ایم. شما می‌توانید متن‌های خود برای ما ارسال کنید. ما علاوه بر دادن فیدبک به شما و کمک به بهبود مهارت نوشتاری، نوشته‌های شما را پس از ویراستاری با نام خودتان در سایت منتشر می‌کنیم. اینطور بهتر

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *