روز مادر

روز مادر مبارک

روز مادر مبارک

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی موسسه زبان فرساد و مشتاقان یادگیری زبان انگلیسی

امروز برای شما یک ویدیو بسیار جالب و احساسی به همراه استاد فرساد آماده کردیم تا روز مادر را به همه مادران سراسر دنیا تبریک بگوییم.

قبل از هر چیز ویدیو زیر را تماشا کنید

 

سلام

امروز می خوام درباره ی یک موضوع متفاوت صحبت کنم . در تقویم انگلیسی یا میلادی یه روز موجود داره ، دومین یکشنبه از ماه می May که مردم این روز را جشن می گیرند، با هر زبان و نژاد این یک مناسبت جهانی است. بللله اون یک روز مهمه ولی می توانید حدس بزنید این روز چه روزی است؟

بله آن روز روز مادر است و ما آن روز را جشن می گیریم و ما این دوشنبه را جشن می گیریم.

اما برای ما مسلمانان این جشن یه ذره متفاوته ما این جشن را در روز تولد بهترین زن عالم ، دختر حضرت محمد (ص) که حضرت فاطمه (س) است جشن می گیریم.روز مادر

و من می خوام از مادم تشکر کنم. تشکر کنم از مادرم برای تمامی کار های که برای من انجان داده است.

ممنونم مادرم برای تمامی کار هایی که برای من انجام دادی، ممنونم برای فدا کردن زندگی و زمان خودت برای من تا این که مرا به شخصی که امروز  هستم تبدیل کنی . مادر عزیزم روز تون مبارک.

ازت خیلی ممنونم.

روز مادر

بیست جمادی الثانی در  هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است، خاطراتی شیرین  و دوست داشتنی از مادران مهربان،فرزندان با محبت و همسران با وفا ؛ این روز به یُمن  زاد روز بانوی نمونه اسلام، حضرت  فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) ، روز مادر نام گرفته است .

بانویی كه بهترین زن و  گل سرسبد تمام بانوان عالم است؛ تنها زنی كه پدرش معصوم ، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب ” اُم ابیها ”  داده است،یعنی زنی كه برای پدرش همچون مادر بود.

روز مادر یکی از اعیاد مهم برای مسلمانان است . این روز گرامی و مبارک داشته شده است. خوب است که در این روز با برکت به دیدار مادر ها یرویم و دست آن ها را ببوسیم .

در قرآن کریم و روایات و احادیث ، در احسان و نیکی کردن به مادر تأکید شده و بعضی از آیات، احساسات و عاطفه انسان را نسبت به مادر

به شدت تحریک می کند و به انسان  تذکر می دهد که علت شکرگزاری از مادر، این است که او نُه ماه سنگینی تو را تحمّل کرده است.روز مادر

انسان باید همیشه به یاد داشته باشد که مادر چه سختی هایی را در دوران بارداری تحمل می کند و در راه حفظ و سلامت او چه فداکاری هایی می کند . گاهی اوقات او غذا نمی خورد و سهم خود را به فرزنش می دهد , گاهی اوقات او سرما را تحمل می کند تا فرزندش گرم بماند. مادر کسی است که از تمامی لذت ها و خواسته های خود می گذرد تا فرزند خود را در بالا ترین نقاط موفقیت ببیند.

خلاصه مقاله :

در این مقاله در مورد روز مادر و همچنین مقام مادر صحبت کردیم. تقدیم با احترام به همه مادران ایران زمین: روز مادر مبارک .

مقالات مرتبط:
  1. گرامر سببی
  2. IELTS Speaking tips 1
  3. IELTS Speaking tips 2
  4. توصیف یک فرد به زبان انگلیسی

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *