همه چیز در رابطه با آزمون

همه چیز در رابطه با آزمون TOLIMO

همه چیز در رابطه با آزمون TOLIMO

با سلام خدمت تمامی همراهان موسسه زبان انگلیسی فرساد. امروز قصد داریم همه چیز در رابطه با آزمون TOLIMO را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

همه چیز در رابطه با آزمونشرایط ثبت نام در آزمون TOLIMO

تمامی افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند میتوانند در آزمون TOLIM شرکت کنند. برای ثبت نام در این آزمون ابتدا به سایت رسمی سازمان سنجش مراجعه کنید. از دیگر ویژگی های آزمون تولیمو که آن را با دیگر آزمون ها متمایز می سازد این است که امکان کنسل کردن و عدم شرکت در آن وجود دارد. در این صورت میتوانید با ارسال درخواست کتبی خود حداقل پانزده روز قبل از برگزاری آزمون به سازمان سنجش در جهت تغییر تاریخ اقدام کنید، البته به این شرط که تاریخ مورد نظر شما ظرفیت داشته باشد.
در نهایت چناچه موفق به کسب نمره ی مورد قبول نشدید، بدون محدودیت میتوانید در آزمون های نوبت های بعدی شرکت کنید.

ساختار آزمون تولیمو

آزمون بین المللی TOLIMO شامل 2 دفترچه سوال است. دفترچه ی اول با دارای 30 دقیقه زمان پاسخگویی است و مربوط به سوالات تشریحی و نوشتاری است. در دفترچه ی دوم داوطلب مجموعاً با 140 سوال 4 گزینه ای رو به رو خواهد شد که 40 سوال آن از ساختار و نوشتار زبانی است و متقاضی آزمون 30 دقیقه زمان برای پاسخ دادن دارد. 50 سوال دیگر این در بخش دوم مربوط به درک مطلب است که 55 دقیقه زمان برای آن خواهید داشت. 50 سوال دیگر مربوط به بخش درک مطلب شفاهی با لهجه ی بریتیش یا آمریکایی است که برای این بخش 25 دقیقه زمان در نطر گرفته شده است. سعی کنید زمان خود را مدیریت کنید.

نمره ی آزمون TOLIMO

دامنه ی کلی نمره ی آزمون TOLIMO  بین 310 تا 677 است. کسب نمره ی 600 در این آزمون عالی، نمره ی بین 520 تا 599 خوب، نمره ی بین 480 تا 519 متوسط و نمره ی کمتر از 479 ضعیف تلقی میگردد.همه چیز در رابطه با آزمون

بخش نوشتاری آزمون نمره ای جداگانه را دارد. به این طریق که در کنار نمره کل درج میشود که کمترین آن ۱ و بالاترین نمره ی آن 6 است. نتایج آزمون 30 الی 40 روز پس از برگزاری آزمون از سایت سنجش قابل مشاهده است. داوطلبان براي رسيدن به موفقيت در آزمون TOLIMO مي بايست دايره ي لغات خود را  به خوبی افزايش دهند و با بررسي نمونه سوالات آزمون هاي قبل با نحوه ي سوالات آزمون آشنايي لازم را پيدا كنند. همچنين براي بالا بردن مهارت شنيداري و نوشتاري كه هر 2 جزو مهم ترين بخش هاي آزمون مي باشد اين است كه فيلم و ويديو هاي مختلف و متعددي را ببینید و درباره ي موضوعات مختلف نوشته هايي كه حدودا 5 یا 6 پاراگراف را شامل مي شوند بنويسند. و همیشه در حال یادگیری و تقویت مهارت های چهارگانه خود باشید.

خلاصه مقاله:

در این مقاله همه چیز در رابطه با آزمون TOLIMO را بررسی کردیم و نحوه شرکت در آزمون و همچنین مهارت های مهم را شرح دادیم.

مقالات مرتبط:
  1. رمان رمئو و ژولیت با ترجمه فارسی
  2. آیا یادگیری زبان همراه با بازی امکان پذیر است؟
  3. رمان انگلیسی بلندی های بادگیر
  4. چگونه تلفظ زبان انگلیسی خود را بهتر کنیم ؟

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *