سخت‌ ترین لغات

سخت‌ ترین لغات انگلیسی

سخت‌ ترین لغات انگلیسی

امروز 6 مورد از سخت‌ ترین لغات را بررسی خواهیم کرد

۱- Literally

دانشجویان آموزش زبان انگلیسی اگر شخصی را می‌شناسید که دراستفاده کلمات صحیح وسواس دارد، مراقب باشید. استفاده‌ی نادرست از این لغت زبان انگلیسی نشان داده است که فشار خون افراد را بالا می‌برد. Literally’ یعنی به “معنای لغوی”، یا “آنچه می‌گویم خیالی نیست، و واقعاً به همین ترتیب که می‌گویم اتفاق افتاده است.” بنابراین استفاده‌های پرطرفدار مثل “I literally died laughing,”یا “He was so embarrassed his cheeks literally burned up,” صحیح نیستند. (جالب اینست که به خاطر استفاده‌ی نادرست آن، دیکشنری آکسفورد یک استفاده‌ی غیر رسمی را برای ‘literally’ شامل کرده که به آن اجازه می‌دهد مانند مثال‌های بالا باعث تأکید شود. البته این را به پلیس دستورزبانی نگویید!)

۲- Ironic

دانشجویان آموزش زبان انگلیسی این یک کلمه‌ای در آموزش زبان انگلیسی است که تقریباً همه‌ی گویشوران انگلیسی را سردرگم کرده است- خواه بومی یا غیربومی. (نه جداً- ما می‌توانیم یک سرفصل کامل راجع به استفاده‌ی درست لغت انگلیسی irony بنویسیم.) با اینکه لغت انگلیسی irony غالباً برای نشان دادن تقاطع زمانی یا تغییر عجیبی در اتفاقات به کار می‌رود، اما این، همه‌ی معانی‌اش را شامل نمی‌شود.سخت‌ ترین لغات

(در حقیقت، همانطور که آهنگ معروف آلانیس موریست به نام Ironic  با ۱۰ها مثال ضعیف از irony  نشان داد، تقاطع‌های زمانی و اتفاقات ناگوار کافی نیستند.) با اینکه مفهوم کلمه انگلیسی irony چندین لایه است اما در ساده‌‌ترین حالت، راهی است برای استفاده از لغات انگلیسی به منظور نشان دادن مفهوم مخالفِ معنای تحت‌اللفظی آن‌ها. با اینحال برخلاف sarcasm، هدفی برای آسیب رساندن ندارد. دانشجویان آموزش زبان انگلیسی اما صبر کنید! انواع دیگری هم وجود دارد؛ dramatic irony، situational irony، historical irony و غیره. ای بابا! پس در برابر چنین سردرگمی‌هایی باید چه کنید؟ یک گزینه اینست که بیخیال آن شوید. راستش را بخواهید irony از بخش‌های ضروری مکالمات انگلیسی روزانه نیست و اگر اصلاً آن را به کار نبرید،دانشجویان آموزش زبان انگلیسی – هیچکس فکر بدی راجع به شما نمی‌کند!

۳- Irregardless

دانشجویان آموزش زبان انگلیسی ممکن است شنیده باشید که مردم وقتی منظورشان ‘regardless’ است از ‘irregardless’ استفاده می‌کنند. regardless’ یعنی بدون ربط به چیزی یا برخلاف چیزی؛ (مثال: (“He maxed out his credit card regardless of the consequences,” که کاملاً هم قابل قبول است. دانشجویان آموزش زبان انگلیسی اما برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، ‘irregardless’ مترادف آن نیست! به خاطر دوبله منفی‌ بودنش (پیشوند –ir یعنی not و پسوند –less یعنی without) اینطور معنی می‌دهد: “not without regard” که در واقع خلاف آنچیزی است که کاربرنده در نظر دارد. عجب سردردی!دانشجویان آموزش زبان انگلیسی پس به خاطر داشته باشید: با اینکه irregardless’ در دیکشنری‌ها زبان انگلیسی ذکر شده است اما لغتی غیر استاندارد می‌باشد.

۴- Whom

چه کسی فکرش را می‌کرد که چنین لغت کوچکی در زبان انگلیسی تا این حد باعث سردرگمی باشد! ما در انگلیسی از who برای اشاره به فاعل جمله در جلات انگلیسی و از whom برای اشاره به مفعول آن استفاده می‌کنیم. اما چطور می‌توانید بفهمید به کدامیک نیاز دارید؟ تلاش به جواب دادن به سؤالات خود با him یا he کنید. اگر him بتواند جواب باشد پس کلمه‌ی درست whomاست. (حقه‌ی کاربردی: هر دو کلمه به m ختم می‌شوند.) برای مثال در جواب به  are you going to Brazil with? Who / whom  با چی جواب می دهید؟ با him یا با he؟ شما him را انتخاب خواهید کرد- پس whom  درست است.

۵- Colonel

سخت‌ ترین لغات

این برای بسیاری از دانشجویان آموزش زبان انگلیسی ، تلفظ این لغت انگلیسی سخت است! وقتی به این لغت انگلیسی نگاه می‌کنید ممکن است فکر کنید co-lo-nel تلفظ می‌‌شود. و چه کسی هم می‌تواند سرزنش‌تان کند؟ خیلی آسان نیست و بهرحال kernel  تلفظ می‌شود مثل like a corn kernel!. اما چطور Colonel دست آخر این لغت انگلیسیاین طور تلفظ شد؟دانشجویان آموزش زبان انگلیسی خب یک داستان قدیمی مربوط به قرض‌ گیری لغت انگلیسی در طول تاریخ است. Colonel در اصل از فرانسوی می‌آید که آن‌هم در اصل از ایتالیایی قرض گرفته است و پس از آن یک حرف را عوض کرد (coronel). سپس انگلیسی این لغت را برای خود قاپید و این قبل از آن بود که هم فرانسوی و هم انگلیسی به سراغ املای اصلی آن بروند.

۶- Nonplussed

بعد از این سفر مختصرمان از میان تاریخ زبانشناسی احساس سردرگمی می‌کنید؟ قطعاً احتمالش هست. ما به ششمین لغت سخت خود رسیدیم، یکی دیگر که در آن پیشوندی آب زیر کاه مقصّر است. چون پیشوند –non در زبان انگلیسی یعنی not، برخی دانشجویان آموزش زبان انگلیسی آن را به اشتباه جای unfazed یا uninterested استفاده می‌کنند.

خلاصه مقاله:

در این مقاله در رابطه با  6 مورد از سخت‌ ترین لغات زبان انگلیسی صحبت کردیم و توضیحات مختصری از هر کلمه را بیان کردیم.

مقالات مرتبط:
  1. تاثیر زبان انگلیسی بر زندگی
  2. نوشتار و تفاوت بین نوشتار رسمی و غیر رسمی
  3. راه های غلبه بر ترس از Speaking
  4. آموزش زبان انگلیسی به کودکان

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *