کارتون حلقه گمشده The missing link Animation سرگرمی یادگیری زبان انگلیسی

کارتون حلقه گمشده The missing link Animation

کارتون حلقه گمشده The missing link Animation

کارتون حلقه گمشده The missing link animation یک انیمشن ماجراجویی است که افتخار اضافه شدن به مجموعه مجموعه سرگرمی – یادگیری زبان انگلیسی پیدا کرد. شخصیت اصلی داستان شبیه به خیلی از لحظات زندگی ماست. وقتی برای جلب توجه و گرفتن نظر مثبت دیگران حاضریم به هر کاری دست بزنیم. اونقدر نظر دیگران برامون مهمه که دیگه فراموش می‌کنیم مثل خودمون باشیم.

هر کدوم از ما به ذات دوست داریم مورد تحسین قرار بگیریم. دوست داریم وقتی کاری انجام می‌دیم از ما تقدیر کنن و در اصطلاح ما رو ببینن. تا اینجاش شاید خیلی بد نباشه، اما از اونجایی فاجعه اتفاق میفته که که تحسین دیگران بخشی از زندگی مون میشه. با هر تحسینی سر کیف میشیم و با هر انتقادی از کوره در میریم و احساس افسردگی می‌کنیم. قهرمان کارتون حلقه گمشده The missing link Animation ما هم همه چیز رو در توجه و تحسین دیگران می‌دید و حلقه گمشده در واقع وجود خودش بود. هدف ما از دیدن این انیمیشن داشتن یک سرگرمی هدفمنده پس هم زبان انگلیسی یاد بگیریم و هم از این یادگیری لذت ببریم.

بچه که بودیم وقتی کاری از ما خواسته میشد مثلا پدر و مادر از ما می‌خواستن تا راه بریم، با هر قدم ما رو تشویق می‌کردن فهمیدیم که چقدر تشویق شدن با حاله! از همون لحظه‌ای که از ما خواستن دست، پا و گوش مون رو نشون بدیم یا صدای گوسفند و کلاغ و جوجه رو که بهمون یاد داده بودن در بیاریم و بعد هر کدوم برامون دست زدن و هورا کشیدن، شیرینی تشویق رو چشیدیم. وای چه حالی می‌داد، مرکز توجه دیگران بودیم و هر شیرین کاری ما اشک شوق به چشماشون میاورد!

اما وای وقتی که معتاد تشویق میشی!

وقتی فقط تشویق باشه، وقتی که انتقاد نباشه، توهم برمون می‌داره. بدون تحسین دیگران نمی‌تونیم کوچکترین کارها رو انجام بدیم یعنی دیگه انرژی انجامش رو نداریم. حالمون اینقدر بده که دستمون به کاری نمیره. «آخه چرا مردم وظیفه شونو خوب انجام نمیدن؟ چشون شده؟ چرا تشویق و تعریف نمی‌کنن؟ حتما اینا با من دشمنن!». حالا تصور کنین یکی از ما انتقاد کنه وای که دیگه آخر دنیاست باید روزگارشو سیاه کنیم. با خودمون میگیم این شخص سزاوار هر فحش و مجازاتی هستش، آخه اینقدر قدر نشناش هم میشه!

این اعتیاد شاید حداقل دو تا پیامد داشته باشه. یکی وقتی که ما اونقدر زورمون نمی‌رسه تا پدر منتقدین رو در بیاریم و افسرده میشیم، و یا دوم اینکه اونقدر زور و نفوذ داریم تا حساب این «انسان‌های قدرنشناس و خوودفروخته» رو برسیم. آهسته آهسته این تفکر از ما دیکتاتور میسازه. اینجاست که فکر می‌کنیم شخصی مقدس و فرستاده یا نماینده خدا هستیم. انتقاد از ما، یعنی انتقاد از خدا و انتقاد از خدا یعنی محارب با خدا و در نهایت اعدام!!! مواظب این ماده مخدر باشیم. نکنه یه وقتی خودمونو گم کنیم و برای پیدا کردن حلقه مفقود وجودمون دیگه دیر شده باشه.

داستان کارتون حلقه گمشده The missing link Animation

داستان کارتون حلقه گمشده سرگذشت یه ماجراجو است. این ماجراجو کارش پیدا کردن موجودات عجیب و غریبه. او می‌خواد با پیدا کردن این موجودات عجیب، مشهور و ثروتمند بشه و مهمتر از این می‌خواد توسط انجمنی که یابنده‌های موجودات عجیب رو دور هم جمع کرده، پذیرفته بشه. آقای ماجراجو هر جور خطری رو می‌پذیره تا انجمن و بویژه رئیس انجمن که مردی سرسخت و لجوج هست رو متقاعد کنه که لیاقت تحسین و عضویت در این انجمن رو داره. او نشونه‌ای رو پیدا می‌کنه که شاید همون حلقه گمشده‌ای the missing link باشه که می‌تونه اونو به هدفش برسونه. غافل از اینکه حلقه گمشده جایی دیگه در … .

بهتره این کارتون جذاب رو خودتون تماشا کنین. با وجود شکل کارتونی داستان، این انیمیشن بشدت خانوادگی و برای بزرگسالان ساخته شده. از دیدن انیمیشن لذت ببرین و به یادگیری زبان انگلیسی تون کمک کنین، چون این موضوع هدف مشترک ما و شماست. در مجموعه سرگرمی – یادگیری زبان انگلیسی ما میتونین ژانرها، انیمیشن ها و فیلم های مختلف رو انتخاب کنین.

زبان کارتون حلقه گمشده The missing link Animation

داستان در آمریکا در دوره «غرب وحشی» در سال‌های ۱۸۰۰ میلادی اتفاق میفته زمانیکه دوره شکل‌گیری زبان انگلیسی آمریکایی بوده. لهجه کارتون انگلیسی آمریکایی آمیخته با بریتانیایی است و با توجه به زبان انگلیسی اون زمان رسمی و آرامه؛ بنابراین شاخص آموزشی کارتون رو بالا میبره.

رنگ و لعاب انیمشن طوریه که بلافاصله بعد از دیدن اولین صحنه‌ها مخاطب متوجه میشه که داستان به سلیقه و فکر بزرگسالان نزدیکتره تا اینکه شکل کودکانه داشته باشه.

سرگرمی و یادگیری زبان انگلیسی:

از اونجایی که یادگیری زبان انگلیسی حاصل تمرین و تکراره، ما هر مجموعه رو به دو بخش تقسیم کردیم. بخش اول، این کارتون جذاب رو ترجیحا خانوادگی تماشا کنید. از اونجایی که ژانر این کارتون ماجراجویی است، با تماشای کارتون حلقه گمشده The missing link Animation ، سرگرمی و هیجان رو در کنار یادگیری زبان انگلیسی با هم خواهید داشت که البته هدف ما و شماست. در بخش دوم یعنی کامنت‌ها، سوالات‌تونو با ذکر زمان انیمیشن می‌تونین بپرسین. مثلا خیلی ساده در کامنت‌ها می‌تونین بپرسین «در دقیقه ۱۵.۳۴ چه عبارتی گفته میشه؟» درباره این اصطلاحات در کامنت‌ها حرف می‌زنیم و عبارت‌هاشو با هم مرور می‌کنیم و دربارش بحث می‌کنیم. کاربرد‌هاشو میگیم و یاد می‌گیریم چطور این عبارت‌ها رو در جملات خودمون استفاده کنیم.

هم مجموعه ای از هیجان و سرگرمی و هم یادگیری زبان انگلیسی ، حالشو ببریم. این دقیقا هدف ما و شماست. همچنین در کامنت‌ها بهم بگین چقدر کارتون حلقه گمشده The missing link Animation دوست داشتین و کدوم شخصیت بنظرتون جذاب بوده. فراموش نکنین امروز یادگیری زبان از طریق فیلم یک روش کاربردیست.

متد یادگیری:

۱- مجموعه رو ببینین و از اون لذت ببرین

۲- اصطلاحات و عبارت‌های زبان انگلیسی رو کامنت کنین

۳- سوالات‌ تونو کامنت کنین

مطالب مرتبط:

۱- فیلم رابین هود Robin Hood Film

۲- فیلم استخراج Extraction Film

۳- دوره CELTA و بررسی آن

۴- کلمات مشابه در زبان انگلیسی (قسمت سوم)

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *