روز مهندس

روز مهندس

روز مهندس

با سلام خدمت تمامی همراهان و زبان آموزان موسسه زبان فرساد بویژه همه مهندس های عزیز که امروز، روز شون هم هست.

امروز قصد داریم تا روز مهندس را به تمامی مهندسان تبریک گفته و در مورد مهندسان توضیحاتی خدمت شما ارائه کنیم.

روز 5 اسفند در تقویم رسمی ایران روز مهندس است.این روز به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی به ثبت رسید است و هر سال همزمان با این روز همایش‌ها و مراسم مختلفی در کشور برگزار می‌شود.

با ما همراه باشید تا به همراه استاد فرساد این روز را به تمامی مهندسان ایران و جهان تبریک بگوییم و با شاخه های مهندسی و همچنین ریشه این فعل در زبان انگلیسی آشنا شویم. سعی کنید مطالبی را که استاد در ویدیو زیر بیان می کنند را یادداشت کنید و آن ها را مرور کنید. و اگر در میان خانواده ، دوستان و یا آشنایان فردی را می شانسید که مهندس است، به او تبریک بگویید.

ابتدا ویدیو زیر را تماشا کنید.

 

در زبان انگلیسی به مهندس میگیم engineer که در واقع این لغت از واژه engine که به معنای موتور ماشین هست گرفته شده و در واقع در زمان های قدیم به کسانیکه به اصطلاح با موتورهای وسایل نقلیه از جمله ماشین کار میکردند و یا تعمیر میکرند به این اشخاص گفته میشد engineer . تعدادی از لغاتی که مرتبط هست با مهندس بدین ترتیب است . برای مثال در انگلیسی به مهندس کامپیوتر گفته میشود computer engineer و به مهندس برنامه نویس گفته میشود Programming Engineer .

خسته نباشید

با عرض تبریک روز مهندس. امیدوارم مطالب گفته شده توسط استاد را در ویدیو بالا یاد گرفته باشید و در دفترچه ای یادداشت کنید و به صورت روزانه ،کلماتی که یادگرفته اید را مرور کنید و سعی کنید از این کلمات در مکالمات روزانه خود استفاده کنیم.

مقالات مرتبط:
  1. آبا یادگیری زبان همراه با بازی امکان پذیر است ؟
  2. طریقه استفاده از فرهنگ لغت ( دیکشنری )
  3. 11 نکته برای تقویت مهارت نوشتاری زبان
  4. بهترین روش برای یادگیری زبان در منزل

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *