کتاب English Vocabulary in Use elementary تقویت دایره لغات

کتاب English Vocabulary in Use elementary

کتاب English Vocabulary in Use elementary

مجموعه کتاب های English Vocabulary in Use یکی از قدیمی ترین و بهترین مجموعه ها برای یادگیری و تقویت دایره لغات است. این مجموعه شامل چهار کتاب در سطح های مختلف از مبتدی تا پیشرفته است. اگر تصمیم دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید، این کتاب یکی از منابع پیشنهادی برای این آزمون می باشد. این کتب از جمله انتشارات کمبریج است.

  1. Vocabulary in use ( elementary )
  2. Vocabulary in use ( pre intermediate )
  3. Vocabulary in use ( upper intermediate )
  4. Vocabulary in use  ( advance )

اسامی بالا نام های تمام کتاب های این مجموعه هستند.

ساختار و ویژگی‌های کتاب English Vocabulary in Use elementary

کتاب English Vocabulary in Use elementary شامل 60 درس است. هر درس این کتاب موضوع متنوع و متفاوتی مانند اوقات فراغت و سرگرمی، شغل ها، رسانه و شبکه اجتماعی و …. را تدریس می کند. از برتری‌‌های این کتاب بر کتاب‌هایی همچون ۵۰۴ ، این است که کلیه واژگان با یکدیگر ارتباط موضوعی داشته و بطور پراکنده و بی‌هدف انتخاب نشده‌اند. همین موضوع به ظاهر ساده از نکات موثر در انواع روش‌های یادگیری لغات است و تاثیر بسزایی در بخاطر سپاری واژگان و همچنین بازیابی آنها دارد.

هر درس کتاب English Vocabulary in Use elementary در دو صفحه تعریف شده است بدین صورت که در صفحه اول کلمات و در صفحه دوم‌ تمرین ها وجود دارند. در واقع این مشخصه مشترک همه کتاب‌های سری in Use است. یکی از ویژگی های خوب کتاب، یادگیری لغات در جمله است. در هر درس، یک متن که به موضوعی خاص اشاره دارد را همراه با کلمات جدید بولد شده مرتبط با آن موضوع می‌خوانیم.

از دیگر ویژگی های مهم وجود کادر‌های common mistake است که در آنها اشتباهات رایج مربوط به عبارات را متذکر شده و روش درست بکار گیری آنها را بیان کرده است. می‌توان گفت تمام واژگان این کتاب رایج و از مکالمات روز‌مره گرفته شده است. وجود تصاویر مربوط به موضوع درس، سرعت یادگیری و افزایش دایره لغات را تقویت کرده و کلمات بهتر در ذهن می‌مانند.

تمارین

همانطور که گفته شد در صفحه دوم هر درس تمارینی وجود دارد که به یادگیری بهتر لغات کمک بسزایی می کند. هر درس دارای چهار یا پنج تمرین است. این تمارین شامل جا خالی ها، تطابق کلمه با تعریف و دیگر تمارین مفید می باشد. در انتهای کتاب نیز تمارین کامل برای مرور کل کتاب قرار داده شده که بسیار در بیادآوری و مرور واژگان کمک می‌کند. همینطور با وجود جواب های تمارین در انتهای کتاب، هر زبان‌پژوه می تواند بصورت خود آموز این کتاب را مطالعه و نکات و لغات آن را فرابگیرد.

دیسک همراه

با نصب نرم افزار های سی دی  همراه با کتاب English Vocabulary in Use elementary شما می توانید تلفظ بریتیش و امریکن کلمات موجود در دروس را بصورت صحیح بیاموزید. یادگیری و بهبود تلفظ از مهمترین کار‌هایی است که حین یادگیری باید برای آن تلاش کنید. علاوه بر این با انجام  آزمون‌هایی که در این دیسک قرار داده شده شما می‌توانید میزان پیشرفت و یادگیری خود را ارزیابی کنید.

نقاط ضعف

با وجود تمام ویژگی های مفید و موثر این کتاب در یادگیری لغات زبان، از نظر ما تعداد کلمات موجود در هر درس تقریبا زیاد است. این مشکل باعث خستگی شد و سرعت یادگیری را کند می‌کند. بیاد داشته باشیم جهت بهبود بازدهی یادگیری و تقویت دایره لغات می‌بایست واژگان جدید را در دفتر واژگان خود وارد کرده و هر چند وقت آنها را مرور کنیم.

حرف آخر

مجموعه کتب Vocabulary in Use یکی از معروف ترین و بهترین کتاب های یادگیری واژگان و تقویت دایره لغات است. این کتاب‌‌ها از منابع مهم آزمون هایی مانند آیلتس و تافل هستد. در این مقاله ما به آنالیز کتاب English Vocabulary in Use elementary پرداختیم. با مطالعه این مجموعه کتاب در کنار مجموعه Oxford Word Skills شما به احتمال بسیار زیاد نیاز به خواندن کتاب واژگان دیگری نخواهید داشت.

مطالب مرتبط:

۱- اهمیت کالوکیشن ها در زبان انگلیسی

۲- دانلود رایگان کتاب Collocation in Use

۳- ویدیو کتاب 504 واژه ضروری، آیا واقعا ضروریه؟

۴- دانلود رایگان فایل صوتی کتاب 504 واژه درس به درس

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *